Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

Information

İstanbul Yoga House

İSTANBUL YOGA HOUSE'ta beden-zihin-ruh birliği...

Website: http://www.istanbulyogahouse.com/
Location: Osmanbey Istanbul
Members: 72
Latest Activity: Aug 8, 2014

İSTANBUL YOGA HOUSE'ta beden-zihin-ruh birliği...

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=382495566214&ref=ts

Metro’nun Osmanbey çıkışından çıktınız. Kentin merkezinde ama kendinizin uzağındasınız. Oysa özünüzdeki dinginlik, uyum ve dengeyle buluşmaya sadece birkaç adım var.

İstanbul Yoga House; sizi, bedeninizin kendi ritmini keşfetmeye, zihninizin sakin ama uyanık farkındalığını yaşamaya ve ruhunuzun bilge yanıyla tanışmaya çağırıyor. Sizi karşılayan gülen yüz, uzun yıllar yurt dışında yaşayıp, çeşitli öğretilerle donandıktan sonra, deneyimlerini paylaşmak üzere geri gelen bir dost: İrem Greenfield. Onun ev sahipliğinde, yoganın tılsımını hayatınıza taşıyacak, bunu yaparken aynı zamanda eğlenmenin ve yaşamın içinde aktif olmanın keyfini çıkaracaksınız.

“Ev”inize, yani kendinize hoş geldiniz...

IREM GREENFIELD
Hayatımın ilk 18 yılını Türkiye’de geçirdikten sonra, yalnızca üniversite okumak için gittigim NewYork’ta şehrin enerjisine aşık olup tam 15 yıl yaşadım. Yalnızca üniversite eğitimi değil, yaşama dair birçok öğretiyle, bu şehirde tanıştım.

İnsanı kendine aşık eden enerji, bir yandan da büyük bir strese ve yorgunluğa neden olduğu için, stres yönetimini öğrenmek amacıyla yogayla tanıştım ve hayatımın seyrini değiştirecek olan adımı böylece atmış oldum. 2000 yılından itibaren farklı tekniklerde uzman birçok eğitmenle çalıştım. Çalıştığım eğitmenlerin içinde beni en çok etkileyen isimler Seane Corn, Ana Forest, Bindu ve sonradan stüdyosunda calışma ayrıcalığını yaşadığım Gurmukh oldu. Yoganın hayatıma girişi ve bu değerli isimlerle çalışma fırsatını yakalamam; bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığımda öyle bir ilerleme sağladı ki, bu ilhamı başkalarıyla da paylaşma isteği, hayat amacım oldu.

Bu amaç doğrultusunda, 2007 yılında Sivananda Vedanta Centre’da, “ashram” ortamında, geleneksel yöntemlere uygun olarak eğitim gördüm ve eğitmenlik sertifikamı aldım. Ardından, 2008 yılında NewYork Open Centre’da, Janice Clarfield ile hamilelik yogası üzerine çalıştım. Yine 2008 yılında, Lotus Palm School’un Omega Institute’te gerçekleştirdiği Thai Yoga Massage eğitimini tamamladım. 2010 yılında Mysore Yoga Shala Hindistan’da, Dr. Ramesh Kumar tarafından verilen Abhyanga Ayurvedic Massage eğitimine katıldım ve sertifikamı aldım.

Kendimi insanlar kadar hayvanları da önemseyen, her ağaçla sohbete dalacak kadar doğaya aşık, özgürce dans etmeyi ve kahkahalarla gülmeyi seven biri olarak tanımlıyorum ve tüm insanlığın ışık ve sevgiyle kalmasını diliyorum.

Discussion Forum

This group does not have any discussions yet.

Comment Wall

Comment

You need to be a member of İstanbul Yoga House to add comments!

Comment by irem greenfield on January 7, 2011 at 10:46pm
Tai Chi dersleri Cumartesileri saat 14.00'de!!!
Comment by irem greenfield on December 9, 2010 at 11:38pm
Cuma Chakra Yoga @ 19.30!!! Bu aksamki dersimizde korkularimzidan arinip,kalp chakramizi acacagiz! Korkudan-sevgiye gecis :-))
Comment by irem greenfield on November 24, 2010 at 11:41pm
Studyoda Tai Chi Derslerimiz Basliyor! Bu Pazar Saat 13.00'de Ucretsiz Tanitim Dersimiz Var!!! Gelmek Isteyen Parmak Kaldirsin :-)
Comment by irem greenfield on November 8, 2010 at 11:17pm
Sabah derslerimiz de ufak bir degisiklik var! Sali dersimiz Pazartesiye alindi.Haftalik Program:
Pazartesi 10.00 & 18.30 Hatha Yoga
Sali 18.30 Mat Pilates & 19.30 Hatha Yoga
Carsamba 18.30 Hatha/Iyengar Fusion
Persembe 18.30 Mat Pilates & 19.30 Hatha Yoga
Cuma 19.30 Chakra Yoga
Pazar 10.00 Hatha Yoga
Comment by irem greenfield on October 12, 2010 at 9:25am
sali programimiz: 18.30 Mat Pilates & 19.30 Hatha Yoga
Comment by irem greenfield on October 8, 2010 at 3:15pm
Cuma Programimiz; Chakra Yoga @ 19.30!
Comment by David Dogan Beyo on October 6, 2010 at 6:06pm
Konu: 10.10.10 Meditasyonu!
Can'lar,

Bir cogunuzun bildigi gibi 2012 de gezegenimiz ve insanlik yeni bir devreye girecek. Benim ongordugum, bu yeni devre bizlere "altin cag" ini baslatacak. Bu cag "Yildiz Kapilari" diye adlandirilan 3 tane kapinin aktive edilmesiyle gerceklesebilecek. Bunun icinde enerjileri ve titresimleri yukseltmeye gonul vermis, oz gelisim ve donusume kendilerini adamis, kisacasi isiga dogru yurumek uzere yola cikmis; isik yolcularina ve iscilerine ihtiyacimiz var. Ancak bu yolda yuruyen ruhlarin birlesmesi ve birlikten doguracagimiz kuvvet ile, hep beraber altin caga gecebilecegiz. Ikinci kapi 11.11.11 de, ucuncu ve son kapi ise 12.12.12 de aktive edilecek. Ilk kapinin tarihini tahmin edebiliyor musunuz:)? Evet dogru cevap, 10.10.10. Bu pazar gunu saat 13 de, dunyanin dort kosesinden cok degerli dostlarim ve meditasyon hocalarim ile birlikte "grid" i olusturup, guclendirecegiz. Benim bildigim ve bu kadariyle kisitli olmadigina inandigim, Guney Afrika, Avustralya, Arjantin, Amerika, Fransa, Almanya, Ingiltere ve Italya dan katilan meditasyon guruplariyla birlikte ilk kapi olan "Shekinah-Denizlerin Yildizi" ni aktive etmek uzere okayanus rituelimizi ve meditasyonumuzu yapacagiz. Ilk kapinin basariyla acilmasiyla beraber ilahi isik sularimiza geri donecek. Okyanuslarimiz, denizlerimiz, gollerimiz, irmaklarimiz, nehirlerimiz, yagmurlarimiz ve bize dokunacak tum sularimiz arinacak. Sizlere dusen, aramiza katilmaniz, bu tarihi olayin bir parcasi olup, Shekinah ile beraber dans etmeniz.

10.10.10 tarihli ilk kapimiz icin bu pazar saat 13 de bulusuyoruz. Tum meditasyon ogrencilerimi bu onemli tarihi meditasyonumuza bekliyorum. Shekinah ve 10.10.10 kapisi hakkinda bildigim tum bilgiyi o zaman size aktaracagim. Ama oncesinde bilgilenmek isterseniz asagiya meditasyonumuzun detaylariyla birlikte ingilizce bir link de ekliyorum.

Gorusmek uzere. Sevgiyle,

Ezgi

Spiritual Life Coach/Meditation Instructor/Energy Healer

www.myblissandbalance.com/">http://www.facebook.com/l/bf275erLPLue_4jdI6BEfG3NDcA;www.myblissandbalance.com/ www.ezgisorman.com">http://www.facebook.com/l/bf275d-HThSrlk8nho9k-woXsOg;www.ezgisorman.com

Tarih: 10 Ekim 2010, Pazar

Saat: 13

Yer: Istanbul Yoga House

Kimler katilabilir: Daha once meditasyon yapmis ya da hep ogrenmek istemis ama bir turlu olmamis, kendisini degistirip donusturmeden baskalarini degistiremiyeceginin bilincine varmis ya da hep bu bilince varmak istemis, icindeki isiga ulasip, o piriltiyi cevresiyle paylasmaya gonul vermis herkes.

Ucret: Bu meditasyonumuz ucretsizdir. Yukaridaki katilimci profiline uyduguna inandiginiz herkesle paylasabilirsiniz, ancak benimle irtibata gecip kaydinizi yaptirmaniz gerekmekte, yerimiz kisitli.

Link: www.starchildglobal.com/">http://www.facebook.com/l/bf27558UP4roaLTP7J0cX8ZeB8A;www.starchildglobal.com/
Comment by irem greenfield on October 1, 2010 at 9:47am
Cuma Programi ; Hatha Flow 10.00 & Chakra Yoga 19.30!
Comment by David Dogan Beyo on September 30, 2010 at 1:18pm
Persembe Programi : Pinar'la Mat Pilates18.30 & Irem'le Hatha Flow 19.30'da!
 

Members (72)

 
 
 

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service