Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

Mistik Dans - Mystical Dance

Information

Mistik Dans - Mystical Dance

MİSTİK DANS ®

Bütün varoluş kozmik bir dans… Bu sonsuzluğun devinimi ve akışı içinde, biz de dans ediyoruz…
Bedenimiz, kozmosun küçük bir modeli olarak pek çok gizemi ve bilgeliği taşır. 
Mistik Dans, bizi bu gizemli içsel yolculuğa çıkartır ve bedenimizle yepyeni bir ilişki kurmamıza yardımcı olur.

Hepimiz, kalbimizde ilahi özün Işığını taşırız. Kalbimizi açtıkça, bu öz ile bütünleşmeye başlarız. Mistik Dans; ruh ve beden arasındaki kozmik birleşmenin yolculuğudur… Sonsuz bir yolculuktur…
Bu yolculukta keyifle ve derinleşerek ilerlerken; bizi saran enerjisel örtülerden özgürleşir ve hafifleriz. Hareketlerimize ahenk, bütünlük, özgünlük, denge ve hâkimiyet gelir. Bedenimiz, varoluşun ritmi ile uyumlanır. Bu, şifanın ve dönüşümün kendisidir. 

Bir simyadır Mistik Dans... Evrensel akışla bütünleşerek, su gibi akmaya başlarız. Her nefes, içimizi temizleyen bir rüzgâr olur. Ruhun güneşi, bedenin toprağıyla buluşur. Ve böylece kalbimizin çiçeği açmaya başlarken, kendimizin ve birbirimizin güzelliğini kutlarız.

Mistik Dans, Dişi enerjiyi onurlandırır. Sevgi, güven, neşe, teslimiyet, zarafet, açıklık, hassasiyet, sezgi, bereket, dayanıklılık— hepsi dişi enerjinin nitelikleridir. 
Yaşadığımız bu özel zamanlarda, hepimizin, Dişi enerjinin tabiatındaki gücü ve güzelliği ortaya çıkarmaya ihtiyacımız var. Tıpkı bir anne gibi, esas varlığımızı doğurmanın ve büyütmenin sihrini hatırlamaya ihtiyacımız var. Bunlar, hepimizin içinde mevcuttur; kadın veya erkek olmakla ilgili değildir. Fakat Mistik Dans, yalnızca kadınlar içindir. Kadınların bir araya gelerek oluşturduğu bir çember içinde, destek ve güven veren bir alan yaratarak Dişi enerjiyi kutlamayı ve şifalandırmayı hedefler. 

Mistik Dans çalışmaları pek çok kültürden ve pek çok spiritüel sanat geleneğinden ilham almıştır. Fakat dans, tüm tekniklerin ötesindedir; ruhun ifadesidir. Bu yüzden, detaylı teknik çalışmalara girmeden ve herhangi bir dans geçmişi gerekmeden, bedenimizi ve dansımızı keşfetmeye başlarız. Dansı içsel bir yolculuk olarak deneyimlerken; bize ilham veren her şeyin özünü hisseder ve doğal bir şekilde varlığımızdan ifade kazanmasına izin veririz.


Mistik Dans Eğitmeni: İlke Sanem Özkaya


İlke Sanem Özkaya; 2003-2009 yılları süresince devam eden yoğun dans eğitimleri ve çalışmaları sırasında(Latin dansları, jazz dans, modern dans, bale, oryantal dans…); bedeniyle derin bir iletişim kurmaya başladı. Kendisini ve içsel sonsuzluğunu keşfetmeye başlarken, dans onun en büyük öğretmeni ve şifası oldu. Bütünlüğün, dengenin, akışın, açıklığın, farkındalığın derinliklerini dansla keşfetti.

2009’da Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra; dansın ruhunu ve şifa etkilerini daha derinden deneyimlemeye yöneldi.

 

Meditatif Dans eğitimi aldı ve Yoga, Pilates, Alexander, Feldenkreis, Bale, Modern Dans gibi çok sayıda beden tekniği ile çalıştı. Sufi hareket felsefesini yansıtan, evrensel bilinci beden ile buluşturan dans meditasyonlarını deneyimledi.

5 Ritim çalışmaları yaparak; 5 elementle dans yolculuğuna başladı.

2012 yılında Tayland’da, ruhsal ve bütünsel bir yoga sistemine sahip olan Agama Yoga’da, Mistik Dans® eğitimini tamamladı.

Aynı zamanda 2009 yılından bu yana yoğun olarak meditasyonlar, ezoterik bilgi ve sembolizma çalışmaları ve çeşitli enerjilerle şifa çalışmaları yapıyor. Hayatta her zaman öğrenci olduğunu bilerek; öğrendiklerinden ve deneyimlerinden edindiği bilgileri, çalışmalarını desteklemek için, katılan herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olması niyetiyle kullanıyor.


Members: 84
Latest Activity: Nov 28, 2015

MYSTICAL DANCE

 

MYSTICAL DANCE®

Satyam Shivam Sundaram.  Truth, Divinity and Beauty are One.

Dance has always been a mystical experience, a spiritual expression.  It is a harmonious flow between Consciousness and Energy… between Divine and Nature. It is a means for uniting our body, emotions, mind and soul in the moment... a way for transformation… for releasing everything that we are not… and for the embodiment of our true Being… It is a gateway to rediscover the Wisdom of our Body- the Micro-cosmos… and to attune to the rhythm of the live orchestra called Macro-cosmos.

Love, trust, sincerity, grace, authenticity, openness, joy, surrender, sensitivity, fertility-- these are all feminine qualities. Mystical Dance® connects us to our natural innate strengths and potentials. It is the invocation, the blessing for the Feminine Beauty and Mystery.

It will be a platform for us to be within a safe and supporting circle of women. We will celebrate and honor the Divine Feminine Essence within us all. We will remember the magic of giving birth to our real selves and how to bear, protect and grown this Light of our deepest heart as our child. We will share this Light with each other naturally through our beautiful Presence.

Weaving dance, meditation, chakra energy flow, yoga and music together; working with archetypes, elements, sound, breath and the magic of transfiguration-- we will take a path into the Mystery of our Selves…

We will use the inspiration from many different sources, many different cultures and sacred art traditions. However, dance is an expression of the soul, a flow in union with the universe. Since it is beyond all techniques, in Mystical Dance® we won’t practice many detailed techniques. We will feel into the deep essence and let each movement comes out naturally and authentically from the inside of us; regardless of our dance knowledge…

We will open ourselves to the flow of Love and Light from the Universe… to the rhythm of our heart… We will allow ourselves to be danced by this Union… to be the Dance… 

“Mystical Dance® intends to open a window for revealing our inner radiance and dancing the Divine into existence.”

 

In this workshop;

We embody the Sacred Shapes and attune to the cosmic motion of the Universe. We get our inspirations by the motion of stars, Sun, Moon, Mother Earth, by the sacred geometry, mandalas etc.

By Movement, Breath and Toning, we liberate the energy flow of our bodies through the chakras and all our energy centers.

With Dance Meditations, we unite our body, mind and soul in the moment and feel the flow of our Presence as a whole being.

We investigate deeply the eternal dance of our universal Masculine and Feminine energies.

Through the journey with Elements –fire, air, water, earth and ether; we explore our inner potentials for creation and transformation.

As we discover the sacred temple of our body, we also experience the Transfiguration into our real beings with the help of each other to remember this Light within.

We feel the love and support that always exist for us and dance with our Angels. We bless the Light and Life with special Rituals.

We also do a very special Ceremony with Sufi whirling around our hearts - the center of our being; and with Guedra- a shamanic blessing dance to channel the cosmic healing energy into our lives. These are trance-like dances and we feel the cosmic union in motion.

 

 

 

Discussion Forum

DANCE OF EXISTENCE: Embodying the Elements

DANCE OF EXISTENCE:Embodying the Elements 2 – 7th of July, 2013Surya Yoga Instructors:David Doğan Beyo & İlke Sanem Özkaya      …Continue

Started by Sanem Özkaya Mar 3, 2013.

VAROLUŞUN DANSI : Elementlerle Bütünleşme

VAROLUŞUN DANSI :Elementlerle Bütünleşme 2 – 7 Temmuz 2013Surya Yoga, Datça Eğitmenler:David Doğan Beyo & İlke Sanem Özkaya …Continue

Started by Sanem Özkaya Mar 3, 2013.

5 ELEMENT ile 5 HAFTA - David Doğan Beyo & İlke Sanem Özkaya

5 ELEMENT ile 5 HAFTA David Doğan Beyo & İlke Sanem Özkaya 10 Mart – 17 Mart – 23 Mart – 31 Mart - 7 Nisan 2013…Continue

Started by Sanem Özkaya Feb 28, 2013.

MİSTİK DANS ® / 13 – 20 – 27 Mart, 3 Nisan Çarşamba 13.00 – 15.00

MİSTİK DANS ®Eğitmen: İlke Sanem Özkaya*Erenköy 313’te13 – 20 – 27 Mart, 3 Nisan Çarşamba / 13.00 – 15.00Aylık ders ücreti: 250 TL ; Tek ders: 75 TL …Continue

Started by Sanem Özkaya Feb 27, 2013.

Comment Wall

Comment

You need to be a member of Mistik Dans - Mystical Dance to add comments!

Comment by Sanem Özkaya on August 10, 2012 at 8:55pm

Comment by Sanem Özkaya on August 10, 2012 at 8:48pm

Çok teşekkürler :)

Ne kadar güzel bir hissediş ve paylaşım..

Comment by Chocolate Şima on August 7, 2012 at 10:52am

Burayı çok sevdim. Benim için dans etmek ruhumuzun ve bedenimizin huzurlu ve sakin olmasıdır. Özgür olmaktır:)...

 

Members (84)

 
 
 

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service