Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

Information

Reiki Türkiye

Reiki kelimesi Japonca'da ruhun ışığı, enerjisi, evrensel yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Reiki ile ilgili bilgilerimizi paylaşabileceğimiz Reiki Türkiye grubumuza hoşgeldiniz...

Website: http://lovepeaceandharmony.ning.com
Members: 83
Latest Activity: Jan 13, 2015REİKİ NEDİR ?

Reiki

Reiki kelimesi Japonca'da ruhun ışığı, enerjisi, evrensel yaşam enerjisi anlamına gelmektedir..Bilinçli bir şekilde uygulayan herkesi maddi manevi sağlığa götüren bir ışık yoludur. Tanrısal sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayırım gözetmeksizin, ancak tekamül sınırlarına uygun bir şekilde etki eden bir uygulamadır. Vücut-Ruh dengesini düzenleyip muhafaza eder ve aynı zamanda enerji kapasitesini çoğaltır, çakraları temizler ve enerji düzeyini arttırır. Böylece hem mevcut rahatsızlıklar giderilecek hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir.


Günümüz insanı tekamülünde ilerlerken kendisini sevgiden dışlayarak, egosuyla hareket ederek, çakraları kapalı bir şekilde , gerçek potansiyelinin çok azını kullanarak ve deneyimleyerek yaşamaktadır.
Reiki aracılığı ile tüm çakralarımız aktif hale gelir ve bedensel ve ruhsal olarak çok daha sağlıklı ve dengeli bir hale gelinir.

Reiki spirtüel farkındalık ve ruhsal gelişim yolunda bir katalizör görevi görür. İçsel çözümlemelerimizde, affetme çalışmalarımızda, geçmiş temizleme çalışmalarımızda ve her türlü sağlık problemimizde bize yardımcı olan hakikatin ışığıdır.

Reiki spiral şeklinde yedinci çakradan girip geçerek ellerden akar.
Ayrıca, Reiki kanalı olarak açılan insanlarda bu enerjinin çakra sistemi tarafından nakledilmesi normal kapasitenin yüzlerce kat üzerinde olacağından, bu sıcak şifa enerjisinin yoğunluğu da benzersizdir.

Reiki manipulasyonlarla elde edilen geçici bir tedavi yöntemi değildir ve politik, felsefi veya dini görüşlerle bağlantılı olmayan koşulsuz saf sevgidir. Ellerimizde ve tüm vücudumuzda hissedeceğimiz bir yaşam akışıdır: Reiki’yi hissedin, kendinizi ve çevrenizdeki insanları,hayvanları ve doğa anamızı iyileştirin.

Siz bir Reiki kanalısınız! Şifacı değil, aracısınız; ne kadar çok Reiki yaparsanız enerji o kadar fazla girecek ve kanalınız genişleyecektir.

Reiki ile sadece iyilik yapabilirsin. Reiki hiçbir kötü emel için kullanılamaz.

Reiki hakikatin ışığı, sevgisi ve yoludur, Kendi derinliklerimize doğru yaptığımız bir keşif gezisidir.REİKİ NASIL ÖĞRENİLİR ?

Reiki Eğitimi ve Uyumlanma Seminerlerine katılan kişiler Reiki Master'ı (öğretmeni) tarafından öğretinin kaynağı,tarihi ve derinliği hakıında eğitim görürler, daha sonra el verme (kullanma yeteneği = inisiasyon) transferi yapılarak kişilerin Reiki kanalları açılır. Kişilere, yöntemi kendilerine ve başkalarına nasıl uygulayabilecekleri öğretilerek uygulama tamamlanır. Kişi böylece kendine, diğer insanlara ve tüm varoluşa Reiki gönderebilir ve onları iyileştirebilir.


Reiki 4 aşamada seminerler şeklinde öğretilmektedir:

* Aşama 1. El verme = kapı
* Aşama 2. Semboller (uzaktan Reiki göderme, kuvvetlendirici , mental denge sembolü)
* Aşama 3. Uzmanlık
* Aşama 4. Öğretmenlik
REİKİ İLE SAĞLANABİLEN FAYDALAR

* Derin bir rahatlama ve huzur.
* Enerji blokajlarının (hastalık tohumlarının ve tıkanıkların) çözülmesi.
* Vücudun zehir ve toksinlerden arıtılması.
* Bireyin enerji kapasitesinin arttırılması ve enerji düzeyinin yükseltilmesi.
* Kalıplaşmış düşünce sistemlerinin dönüştürülmesi ile bireyin ruhsal açıdan üst düzeylere tekamülü sağlanabilmektedir.
* Reiki maddenin içinden akabildiği için her zaman her yerde maddi manevi herşeye verilebilir.
* Vücut-Ruh-Benlik dengesi ile ilgili derin yararları vardır.


REİKİ'NİN TARİHÇESİ

19.yüzyılın sonlarına doğru, Japonya'da Kyoto şehri yakınlarında bir manastırda rahip olan Dr.Usui'ye, öğrencilerinin sorduğu bir soruda, Hz.İsa'nın ölüleri diriltmesi, görmeyen gözleri açmasının kerameti sorulmuş; şifa gücünün nerden geldiğine cevap veremeyince arayış başlamıştır. A.B.D, Hindistan, Tibet'de yapılan araştırmalarında sonuca ulaşamamış ve ülkesine dönmüştür. Dr.Usui, cevabı kendi kalbinde bulma ümidiyle 21 günlük oruç ve meditasyon yapabileceği kutsal dağa çıkmıştır. Son gün güneş yükselirken beyaz bir ışığın iki kaşının ortasına aktığını görmüş ve kendinde geçmiştir; bu durumda ne kadar kaldığını kendisi dahil bilen yoktur. Bilinen tek gerçek o günden sonra Dr.Usui'nin bu enerjiyi alabildiği ve diğer insanlara nakledebildiğidir.

O tarihten itibaren Reiki, sonsuz bir zincir içinde, hocadan öğrenciye verilerek gelişmektedir.

Reiki, bilinen tüm klasik ve alternatif tıp yöntemlerinde destekleyici olarak manevi sağlık ve vücut-ruh dengesini sağlayan ve mahafaza eden, meditatif bir çalışmadır.

Reiki, kozmik bilincin bütünsel sevgisi olduğu için, hastalığın cinsi, sebebi veya derecesi ne olursa olsun, gitmesi gereken yere, gitmesi gereken miktarda akarak, sağlık durumunun yeniden kazanılmasını sağlayacaktır.

Reiki, burada da özgün yolunu izler, eğer bir acı duyulması gerekiyorsa, duyulacaktır. O acıyla, ancak, Reiki'nin destekleyici özelliğinden faydalanılarak ruh tekamülü hızla gelişeceğinden, dönüşüm çok daha kolay ve sağlıklı olur.

Ayrıca, bir hastalığın tedavisi esnasında, tedaviyi gerçekleştiren asıl gücün Reiki enerjisinin kendisi olmadığına dikkat etmek gerekir. Fiziksel vücut, Reiki uygulamaları sonucunda, diğer manevi unsurların özlerine dönmeleri ve yeniden dengelenmeleri sayesinde iyileşir. Bu manevi unsurlar da çok çeşitli olabilir; kollektif bilinç, karma ile ilgili ödevler, mantık-duygu dengesi gibi sayılamayacak çoklukta çeşitli faktörler vardır. Bu yüzden, tedavideki zaman faktörü de, manevi tekamül derecesine göre çok farklı olacaktır, bazı insanlar hemen iyileşirken, bazılarının daha uzun zaman dilimine ihtiyaçları olabilir.


İnsanlar genellikle sadece mutlu ve sağlıklı olmak isterler ve hem kendileri hem de yakınları için maddi-manevi zenginlik dilerler. Ancak kimi zaman, bir hastalık veya biz ınsanlar tarafından olumsuz görülen bir durum şifa verici nitelikte de olabilir. Bu bir "karşılık" da olabilir; öğrenmeye, "bütünlenmeye" yönelik bir çalışma dönemi de. Kaderin önümüze çıkardığı manevi derslerdir bunlar; kozmik bilinçle bir örnek işleyen kendi üst benliğimizin saptadığı, güzel bahçelere götüren dikenli yollardır.RUHSAL AÇIDAN REİKİ FELSEFESİ

Reiki bir sevgi enerjisidir ve akışını kalp aracılığıyla gerçekleştirir. Bu yüzden de gücü fetihler yapan, hedefleri saptayarak onlara ulaşmayı amaçlayan bir kontrol gücü değil, sevginin derin ama sakin gücüdür. Akışı da, Reiki uygulanan şahıs o anda ne miktarda şifa kaldırabilecekse o yoğunlukta olur. Yani diğer bir ifadeyle Reiki enerjisiyle hata yapmak mümkün değildir.


GELENEKSEL REİKİ ÇİZGİSİ

* Grand Reiki Master Dr. MIKAO USUI
* Grand Reiki Master Chujiro Hayashi
* Grand Reiki Master Mrs.Hawayo Takata
* Reiki Master Mary Alexandra McFadyen

Şu an Reiki Eğitimi ve Uyumlamaları yapmaktayım, bilgi almak isteyenler benimle iletişime geçebilirler.

Saygılarımla,

Usui Reiki Master
David Doğan Beyo
david_beyo@hotmail.com
www.lovepeaceandharmony.ning.com
0537 631 67 62 - 0505 448 85 53 - 0212 223 45 76Discussion Forum

Reiki ve Schumann Rezonansı

Started by David Dogan Beyo Jan 15, 2011.

Manyetik Alan ( Aura) nın İnsan Fizyolojisine Etkisi

Started by David Dogan Beyo Dec 19, 2010.

Ruhsal Açıdan Reiki Felsefesi...

Started by David Dogan Beyo Dec 14, 2010.

REİKİYİ ANLAMAK... 2 Replies

Started by David Dogan Beyo. Last reply by sue Dec 9, 2010.

REİKİ NEDİR...

Started by David Dogan Beyo Nov 29, 2010.

BİZLER IŞIK VARLIKLARIZ! 1 Reply

Started by David Dogan Beyo. Last reply by Murad May 4, 2010.

REİKİ'NİN DEĞİŞİK KULLANIM ALANLARI

Started by David Dogan Beyo Mar 16, 2010.

ÇEŞİTLİ KONULARDA REİKİ UYGULAMALARI

Started by David Dogan Beyo Mar 16, 2010.

KENDİ KENDİNE REİKİ UYGULAMASI

Started by David Dogan Beyo Mar 9, 2010.

BAŞKALARINA REİKİ UYGULAMASI

Started by David Dogan Beyo Mar 9, 2010.

İLKYARDIM

Started by David Dogan Beyo Mar 9, 2010.

REİKİ İLE ÇALIŞMAK

Started by David Dogan Beyo Mar 7, 2010.

Bebeklere ve Çocuklara Reiki Uygulaması

Started by David Dogan Beyo Mar 7, 2010.

REİKİ EĞİTİMİ

Started by David Dogan Beyo Mar 6, 2010.

Reiki bir hoca aracılığı olmadan öğrenilebilir mi? 2 Replies

Started by David Dogan Beyo. Last reply by David Dogan Beyo Apr 19, 2009.

Reiki İlkeleri

Started by David Dogan Beyo Apr 4, 2009.

Reiki' nin Ruhsal Yaşam Kuralları

Started by David Dogan Beyo Apr 4, 2009.

Reiki Nasıl Çalışır?

Started by David Dogan Beyo Mar 25, 2009.

Comment Wall

Comment

You need to be a member of Reiki Türkiye to add comments!

Comment by Marilyn Ivette Hernandez on January 13, 2015 at 4:04pm

and blessings to all..

Comment by Selin on December 29, 2011 at 1:13pm

apricottan alınacak çok ders var. Reiki'yin insanlar da bu kadar koşulsuz ve şartsız  kabul etseler o zaman bir sürü hastalık iyileşecektir hiç kuşkusuz.

teşekkürler bu paylaşım için....

Comment by David Dogan Beyo on December 28, 2011 at 7:02pm

Comment by David Dogan Beyo on August 22, 2010 at 5:45pm
REİKİ UYUMLAMASI VE REİKİ İLE ŞİFALANDIRMA SEANSLARI
Selin Vatansever:
Selin Vatansever 1984 yılında İzmir’de doğdu. İlköğretim ve liseyi burada tamamladı. 2007 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Selin özel bir şirketin marketing departmanında çalışmaktadır.
REİKİ
Selin Vatansever; 2002 yılında okuduğu bir kitaptan etkilenerek “spiritüel farkındalık” ve “ruhsal gelişim” çalışmalarıyla ilgilenmeye başladı. Daha sonra bu konular üzerine okumayı ve araştırmayı bir tutku haline getirdi.
Yurt içinde ve yurt dışında birçok seminere katılan Selin Vatansever, kendisine kattıklarıyla içsel yolculuğunda ilerlerken, varlığını sevginin bir parçası olarak tanımlamaya çalışmaktadır.
“Selin Vatansever, Usui Reiki masterı olmasının yanı sıra Yoga ve meditasyon da yapmaktadır. Selin, ayrıca Reiki I-II-III ve Reiki masterlık uyumlaması ve reiki ile şifalandırma çalışmalarını yürütmektedir.”
Reiki Sertifikaları:
• Usui Reiki I Semineri ve Uyumlaması, İzmir 2005, Şenay Yüksel, Usui Reiki Master
• Usui Reiki II Semineri ve Uyumlaması, İzmir 2006, Şenay Yüksel, Usui Reiki Master
• Usui Reiki III Semineri ve Uyumlaması, İzmir 2007, Şenay Yüksel, Usui Reiki Master
• Usui Reiki Master Semineri ve Uyumlaması, İstanbul 2010, David Doğan Beyo Usui Reiki Master

Reiki uyumlaması ve reiki ile şifalandırma seansları için:
reikiterapistanbul@gmail.com
iyogahouse@gmail.com
05354270007 & 05557106890
REİKİ
Reiki, şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan, 20.yüzyılın başında Japonya'da ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı olduğuna inanılan bir tekniktir. Rei "her yerde varolan", ki "ruhsal yaşam enerjisi" anlamına gelmektedir. Batıya yayılmaya başladığında "Evrensel Yaşam Enerjisi" olarak tercüme edilmiştir. Ancak "yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi" açıklaması anlamını daha iyi ortaya koyar. Yani Reiki bir "Ruhsal Şifa Tekniği"dir.
Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlar. Olaylara bakışımızı değiştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamızın yolunu açar. Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir. Ayrıca, stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir, ağrı ve acılarınızı azaltır, bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunları tedavi eder, enerji vererek sizi dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır. Bunlar reikinin yararlarından yalnızca birkaçıdır.
Comment by Selin on April 30, 2010 at 9:44am
dogancım,
iyiki varsın. ne güzel bir yazı göndermişsin bayıldım. ve de ne iyi geliyorsun insanlara tamda meryemin dedigi gibi merhem oluyorsun.
dünyada senin gibi ışık işçilerine sahip oldugumuz için çok sanslıyız.

tüm emeklerin ve varlıgın için teşekkürler,
selin
Comment by Meltem Şafak on April 29, 2010 at 9:25pm
oooo gerçekten de merhem oldu Davidcim, tam aradığım konu tam ihtiyacım olan cevaplar mükemmelsin çok teşekkür ederim, şu an itibariyle düşüncelerimi değiştirmem ve ne yapmam gerektiğini anladım:) artık bir olumsuz ya da kötülük fark ettiğimde hemen onun tersi olan pozitif durumu düşünüp onu çoğaltacağım :)
Comment by David Dogan Beyo on April 29, 2010 at 6:04pm
Sevgili Meltem bu güzel yazıyı seninle ve grubumuzla paylaşmak istiyorum, umarım yarana merhem olur... : ))

Dunyayi Yucelten SeylerTanri dedi ki:

Hava bulutluysa bulutludur ve buna fazla onem atfetmemek daha iyidir. Bulutlu gunler gelir ve gecer. Gunesli gunler daha fazladir. Bulutlu bir gunden gunesli bir gun dogacaktir. Bulutlu gunleri dusundugunuzde kendinizi uzgun hissedersiniz. Isil isil parlak gunleri dusundugunuzde kendinizi mutlu hissedersiniz. Ruh haliniz ne dusundugunuze baglidir. Gunesli gunlerden yana olun, bulutlari da birakin gitsin onlar.

Dunyada huzun veren haksiz durumlar vardir. Problemler vardir. Mutsuzluk vardir. Suc vardir. Fakat bu haksizliklari, problem ve sikintilari kafaya takmak, bunlarin uzerinde dusunmek de suctur. Olumsuzluklarin iyilige, nezakete ve mutluluga baskin cikmasina musaade etmek de suctur. Hatali adim atmak, yanlis yurumektir bu.

Dusuncelerinizi, insanligin zaten mevcut olan harikuladeligine yoneltin. Iyi hikayeler, cogu zaman insanlarin tasavvur ettikleri gerilim ve surtusmelerden kaynak bulur. Guzel bir hayat, guzel hayati destekleyen dusuncelerle olusmustur. Bundan daha basit bir izah sekli olabilir mi? Dunyadaki olumsuzluklari dusunmeyi birakin. Dunyaya mutluluk veren, onu yucelten seyleri dusunun. Dunya hakkindaki dusuncelerinizde bonkor olun. Iyiligi dusunun ve dusunceleriniz ona katkida bulunsun.

Gayet bastansavma, zevksizce, curuk insa edilmis binalar vardir. Yeni bir ev insa edecek olsaniz, harikulade bir sekilde yapilmis bir evi dusunmek yerine bu basarisiz binalari dusunur muydunuz? Kabarmayan kekler vardir; fakat kek yapmaya karar verdiginizde basarili olanlari dusunurek ise koyulursunuz. Cikariniza olan seyleri dusunmeniz gerektigi asikardir.

Lakin Benim cocuklarim, dunyanin en iyi hali yerine onun en beter hallerini dusunmekte neden bu kadar israr ediyorlar? Dusundugunuz seyi cogaltirsiniz. Cogalmasini istediginiz seyleri dusunun, gerisini de bos verin. Dunyadaki yanlisliklara canak tutmaniz gerekmez. Hatalarini dunyanin yuzune vurmaniz gerekmez. Dunya barisini himaye edecek magbetler insa etmek daha hayirlidir. Dunyayi sahip oldugu rahmet ve kutsamalardan, dahasi bunlari bahsetmeye muktedir oldugundan haberdar etmek daha hayirlidir. Dunyadaki dostlugu ifsa edin ve dusmanligin yokolup gitmesini saglayin, kesinlikle onu beslemeyin. Dikkatinizi istediginiz seylere yoneltin. Bunu yapmak bu kadar mi zordur?

Dunyadaki problemlere yeterince dikkat sarfetmistiniz. Onlari gayet guzel beslemistiniz. Simdi de dunyanin iyiligine ve sagligina hurmetinizi sunun. Dusunceleriniz gul yapraklari gibi olacaktir. Dusunceleriniz bir irmagin caglayisi gibi olacaktir. Bir irmak dikkatini nasil aktigina vermez, bununla ilgilenmez. Nereye gittigine bakar o. Akmaya, caglamaya devam eder. Yatagindan sapmaz. Bir nehir, savasta da barista da ileri dogru akar ve amacindan sapmaz.

Zihniniz bir nehir gibi olsun. Hazineleri emin bir yere tasiyin ve diger seyleri birakin. Bir nehir, tehlike aninda geminin hafifletilmesi icin suya atilan agirliklari ortadan kaldirmaya ugrasmaz. Tum cabasini gemileri guvenli bir yere ulastirmaya verir o.

Dunya bebeginizdir. Dikkatinizi, bu bebegi kollarinizda nasil tasidiginiza yoneltin. Dunyayi dusuncelerinizle besleyin. Yonelttiginiz dikkatiniz cok gucludur ve dunyanin sizin olumlu yondeki dikkat ve ihtimaminiza ihtiyaci vardir. Bunu comertce bahsedin. Su andan itibaren dunyaya sevginizi verin. Yeterince elestirilmektedir zaten o. Kusurlarinin zaten farkindadir. Simdi dunyaya sahip oldugu iyi niteliklerini gosterin. Dunyayi kucaklayin ve kocaman bir opucuk verin ona. Dunyanin gulumsemesine yardim edin.

Ceviren: Engin Zeyno Vural
www.heavenletters.orgSevgi ve sifayla kalin,
Comment by Meltem Şafak on April 29, 2010 at 3:00pm
Sevgili David, çok teşekkürler harika bir paylaşımdı. Ben bir şey sormak istiyorum 5 reiki prnsibinş uygulamayı gönülden isteyen biriyim ancak uygulayamıyorum. Çünkü Pervari'de tecavüz edilip öldürülen çocukların katillerinin tutuklanmaması, olayın örtbas edilmesi, her gün bir çok insan tarafından işkenceye uğrayan hayvanlar ve doğa gibi gazete okuduğumda ya da haberleri her izlediğimde insanlıktan nefret etmemi sağlayacak olaylar yüzünden hiç huzurlu kalamıyorum sürekli öfkeliyim. Çünkü bu durumları unutamıyorum, çok önemsiyorum ve kafama takıyorum elimde olmadan. İnsanları sevmediğimi fark ettim bir süredir böyle olaylardan etkilene etkilene.. Evet sözüm bu meclisten dışarı dünya kötülük ve kötü insanlarla dolu. Belki çok hassasım çok etkileniyorum sürekli kasık bir mideyle dolaşıyorum ve yardım etme imkanlarım çok sınırlı olduğundan elim kolum bağlı yüreğim sıkıntılı öylece oturuyorum. Ne yapabilirim reiki biliyorum ancak bir günü dahi sinirlenmeden, bunları unutarak, yapanlara karşı nefret hissetmeyerek ve üzülmeden geçiremiyorum ne yapayım ben ne tavsiye edersiniz???
Comment by David Dogan Beyo on April 29, 2010 at 2:46pm

Comment by Tülay Mutlu on August 12, 2009 at 8:09am
Sevgili David, Reikinin beş altın prensibini biliyordum, ama meditasyon yaparken nasıl kullanacağımı bilmiyordum. Binlerce teşekkürler ve sevgilerimle
 

Members (83)

 
 
 

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service