Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

AYDINLANMAYA İLERLEMEK / BAŞMELEK MİKAİL

AYDINLANMAYA İLERLEMEK
BAŞMELEK MİKAİL
NATALIE GLASSON KANALLIĞIYLA
07.02.2011

Om Na ve Işığın Bilgeliği Kutsal Okulu
Haftalık Kanallık Mesajı


Tam şu anda öyle bir neşe, sevgi ve bağlılık kanalı akıyor ki Dünya’ya, ışığın bir çok sevgili varlığı, Dünya’da spiritüel anlamda büyümek isteyenlerin hizmetine girmeyi arzu ediyorlar.
Ben de Yaratıcı’nın Dünya’ya taşmakta olan bir çok ışığının arasından geliyorum, Ben Başmelek Mikail’im ve şimdi sizi onurlandırıyorum, siz ve Dünya üzerindeki herkes, parlayan güzelim incilersiniz. Şimdi Dünya üzerinde pek çokları, aydınlanmaya ilerlemeyi arıyorlar, Yaratıcı’nın ışığını çevrelerinde ve içlerinde daha dolu deneyimlemeyi, Yaratıcı ile Bir olmayı istiyorlar. Bir çokları kendini keşfetme yolunda ilerliyor, yolculuklarının başındaki ‘o’ olmadıklarını şükranla kabul ediyor. Kendilerini Yaratıcı olarak düşlemeleri bunaltıcı olabilir ama bu idraka giden; olumsuz zihinsel ya da fiziksel alışkanlıklarınızı ortaya çıkarma, kendi enerjiniz içinde rahat olma ve doğal olarak sahip olduğunuz becerileri farketme ile başlayan bir yol vardır. Bu idrak yolu aynı zamanda aydınlanma yoludur. Bir çokları bana aydınlanmanın ne olduğunu tarif etmemi istemiştir. Tabii ki aydınlanmanın anlamı üzerine bir çok düşünce vardır ama benim görüşüm, aydınlanmaya kendinizi keşfederek ulaşacağınızdır. Gün içinde kendinizi kaba ve bencil bulduysanız, bu da aydınlanmanın bir vechesidir. Karşılık olarak sevgi ve memnuniyet verdiğinizde, gerçekten aydınlanma deneyimi içindesinizdir, çünkü bu öğrendiğiniz bir derstir kendinizle ilgili. Olumsuz ya da eğitici olmayan bir yanınızı farketmiş ve doğruya, sevgiye ve ışığa dönüştürmüşsünüz. Bu değişim-dönüşüm noktası aydınlanma deneyimidir. Öyleyse aydınlanmayı; anlama, doğruyu kabul etme, ve kendi gerçekliğinizde doğruyu tezahür ettirme süreci olarak açıklayabiliriz. Esasında, alışkanlığınızı anlar, doğruyu kavrarsınız, yanyana görürsünüz onları, sonra uygun olan enerjiyi seçen aklınızdır, doğru mu; alışkanlık mı. Burada, aklınız aydınlanmış akıl olur.
Gününüz boyunca, aydınlanma anları deneyimlediğinizi göreceksiniz, onlar çok değerli an’lardır. En sonunda, realitenizde aydınlanmanın ve sevginin bir çok an’larını deneyimleyeceksiniz ve dönüşümsel enerji o kadar güçlü olacak ki, sizin varoluşunuz ve realitenize doğru taşacak, keşfettiğiniz gerçek çapalanacak ve onun doğal dengenizi koruduğunu, enerji frekansınızı yükselttiğini ve Yaratcı’nın yaşam gücü enerjisi ile sizi coşturduğunu göreceksiniz. Öncesinden daha aydınlanmış hissedeceksiniz kendinizi, bu sadece Yaratıcı’nın ve kendinizin gerçeğini görüyor olmanızla ilgili. Yani aydınlanmaya ilerlemek, anlamanın, tezahürün ve dönüşümün bir yolu, bir sürecidir, Yaratıcı’nın gerçeğini anlamak ve yaşamaktır. Bir çok yönden, bu sadece bir ruh halidir, çünkü zihin açılıp toksinlerden arındıkça varlık bütünüyle, ışık, sevgi, gerçek ve Yaratıcı’nın huzurunda olur.
Siz Dünya’dayken sizi izlediğimizde; tabii ki aydınlanmış varlıklar olarak görüyoruz, sonra bir duman görüyoruz çevrenizde, bazen yoğun, bazen ince, değişiyor. Bu duman, tutunduğunuz illüzyonlar, korkular ve sınırlardır, ve aydınlanmamış zihninizin yaratımlarıdır, kendinizi ve gerçeğinizi anlamanın, ya da gerçeğinizi anlamayı arzulamamanızın yaratımları… Biliyorum ki, hepiniz bana harfiyen gerçeğinizi anlamayı arzuladığınızı söyleyeceksiniz, Yaratıcı ile Bir olmayı ve Dünya’da aydınlanmış bir varlık olarak var olmayı… Bu her zaman gerçek olmuyor, arzulayan ruhunuzdur, ama ya zihniniz, kişiliğiniz ve duygularınız? Çoğunlukla zihninize, alışkanlık ve bağlantılarınıza tutunmanız aydınlanma arzunuz olmadığı anlamına gelir. İstediğiniz kadar dua edin aydınlanmak için, ama tüm varlığınız aynı arzu içinde olmadıkça, aydınlanma tezahür etmez. Zihniniz arzulamıyor dediğimde, korku ve şüphelerinizden söz ediyorum, bunlar tanınmalı, gerçeğin yanına konmalı ve siz hangisine enerji yollayıp tezahür ettireceğinize karar vermelisiniz. Bunu başarmak, dualarınızın yanıtlanmasıyla sonuçlanır çünkü kendinizi sınırlamalardan, kısıtlamalardan özgürleştirir, kolaylıkla kendi gerçeğinize dönüşebilirsiniz. Eğer zihninizin gözlemciniz olmasına izin verebilirseniz, bu sizin kendi realiteniz üzerinde, gün içinde çalışabileceğiniz bir durumdur. Zihniniz için yorucu olsa da kendinize odaklanmayı geliştirmelisiniz, bunu spiritüel farkındalık olarak açıklarız.
Biz Yaratıcı’nın enerjisini sizin içinizde öyle güçlü, öyle net görüyouz ki, sizin için arzuladığımız, kendinizi aynı şekilde görebilmenizdir. Eğer zihninize, her geçen gün doğallıkla tutunduğunuz Yaratıcı’nın uçsuz bucaksız ışığını anlamasına izin verirseniz realiteniz ve düşünce süreci değişir ve siz, sizin için uygun olan şahane ruhsal potansiyelleri içinize alırsınız. Bizler, Melek Krallığı’nda, sürekli sizin kulaklarınıza, acı çekmeye gerek olmadığını, sizlerin ışığın fenerleri olduğunuzu fısıldayıp durmaktayız. Eğer sözcüklerimizi farketmezseniz, bizim için sorun yok, ama her zaman sizi sevmek ve desteklemek için burada olduğumuzu bilmenizi isteriz. Size, enerjinizi aktive edecek, gerçeği görebilmeniz için sınırlılığı eritecek ışık titreşimi yolluyoruz, ama bu aktivasyon, özgür iradeniz yüzünden, yalnızca ‘siz izin verirseniz’ başlayabilir. Bizim aktivasyon titreşimimiz niyet etmeye benzer; sizi, gerçekliğiniz olarak imgeler, sonra bu imgelemi, titreşimi, sizin özünüz olarak, size şifa, salıverme ve aktivasyon olarak geri yollarız. Şimdi’de, kendi gerçekliğinizi ve varlığınızın özünü anımsayamıyor olabilirisiniz, gerçekliğiniz olarak sizin imgeleminizi ve titreşiminizi tutuyoruz, bu yolla yardım ediyoruz size. Günün her dakikasında bunu size yolluyoruz, açık açık ne kadar sevilen, ne kadar şifalanmış ve bilge olduğunuzu söylüyoruz size. Bizim sürekli misyonumuz, hatalı yargılardan arınmanız, düşüncelerinizi sınırlılıktan kurtarmanız ve gerçek olan kendi titreşiminizi kabul etmeniz için kendinizi anlamanız adına sizi yüreklendirmektir. Şimdi rehberlerin ve Melek Krallığı’nın size yolladığı titreşimi kabul etmeniz için izninizi rica ediyoruz, zihninizi kabule açtığınızda, aktivasyon titreşimini almak için kalbinizi ve varlığınızı da açtığınızı bilerek.
Şimdi bir süreliğine oturun, rehberlerinizi ve Melek Krallığı’nı sizi çevrelemesi adına çağırın, onlara, kendinizi onların gördüğü gibi kabul etmeye hazır olduğunuzu söyleyin ve varlığınızdakini ilham etmeleri ve uyandırmaları için onların sizde gördükleri Işığın titreşimine izin verin. Bu son derece güçlü olabilir, tamamen deneyimleyebilmeniz için kendinize zaman ve aralık verin.
Sizi alıkoyacak tek engel korkudur; şimdi bu Yaratıcı’nın Dünya’daki her varlıktan istediği yüzleşmesidir. Şimdi korkularınızdan bağımsızlaşıp , aydınlanmaya ilerlemenin zamanı. Hatırlayın korkunun gerçek olmadığını. Sahip olduğunuz ve yarattığınız her korku için pozitif bir enerji, bir deneyim yaratabilirsiniz zihninizde. Sonra onlar yanyanayken bakar, hangisine enerji vereceğinizi, hangisini tezahür ettireceğinize karar verirsiniz. İşte bu, Yaratıcı’nın sevgisini ve gerçeğini kabul edip deneyimleyerek korkularınızı alt etmenize izin veren ve aydınlanma anlarına giden süreçtir. Arzu ettiğinizde, bu odağı realitenize kabul edebilirsiniz, dış görünüşünüzü, deneyimlediğiniz realitenizi nasıl değiştirdiğini izleyin şimdi…
Sizi sevmek ve korumak için her zaman buradayım, daha ileri gitmeyi göze alıp korkularınızı fethetmeye meydan okumayı kabul ederseniz, tüm zamanlarda yardım etmek, rehberiniz olmak ve sizi korumak için, çağırın beni.
Derin ve sonsuz sevgimle,
Ben Başmelek Mikail’im.

Başmelek Mikail, rehberli bir meditasyonda kanalına eşlik etti, meditasyon size, korkularınızı serbest bırakmakta yardımcı oluyor, aydınlanmayı hangi parçalarınızın kabul etmediğini anlamanızı kolaylaştırıyor ve rehberlerinizden aydınlanmış titreşiminizi kabul etmenize yardımcı oluyor.

Çeviri: Güneş Kurtulan
http://lovepeaceandharmony.ning.com

Views: 165

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by nurdan topuz on February 11, 2011 at 10:10am
Teşekkürler :)
Comment by Tülay Mutlu on February 10, 2011 at 7:06am
Çok güzel, teşekkürler!!!

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service