Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

1 yıl önce Ordu'da vefat eden İsmail Öztürk'ün kangal cinsi köpeği Zozo, her gün sahibinin mezarını ziyaret etmektedir...

İçinizden ne söylemek geliyor? Neler hissediyorsunuz?

Views: 375

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by DERYA KİP on May 4, 2015 at 12:54am

2007 yılı Nisan ayında, annemlere,  yeni doğmuş-Alman kurdu kırması bir köpek yavrusu getirmişti kardeşim. O sıralar Kahramanmaraş'da çalışıyordum. Haziran ayında Hatay'a gelirken bir araba kazası geçirmiş ve o kazadan sonra hayatımdaki her şey değişmişti. Bir aya yakın bir süre komada kalmama rağmen çok şükür kalıcı hiçbir hasar olmadı bende. Belli tedavilerden sonra, eski sağlığıma kavuştum. Dobi (köpeğimizin adı), evin önündeki küçük bahçede-kulübesinde ikamet ediyordu : ) Ona duyduğum sevginin iyileşmeme ve KOŞULSUZ SEVGİYİ deneyimlememe katkısı olduğunu düşünüyorum. Dobi'yi öyle çok sevmiş ve öyle çok bağlanmıştım ki ona... 

Ben tamamen iyileştikten sonra, onu yürüyüşlere çıkartıyor-yıkıyor-ona yemek veriyordum. İnsanlar korkmasın diye, gün içinde değil, sabaha karşı 4-5 gibi onu serbest bırakıyordum; çünkü hep bağlıydı. Saat 8 oldu mu, gelir kulübesinin önünde dolanırdı, ben de onu bağlardım.

Özgürlüğüne öyle düşkündü ki onun ipini çözdüğümde bağlı olmadığına inanamaz-sağa sola bakınır ve fişek hızıyla koşardı. Dobi özgürken mutluluğuna hayran kalırdım.

Küçükken ona dokunabiliyorduk ama büyüyünce dokunamaz olduk; ona dokununca hırlıyor ve asabileşiyordu. Onun davranışlarını öğrenince, onu uzaktan sevmeye devam ettik. Ben, KOŞULSUZ SEVGİYİ Dobi'yle birlikte öğrendim, elimden ısırdığı halde onu sevmekten alıkoyamıyordum kendimi.

Daha sonra kardeşimi de ısırınca, onu hayvan barınağına vermek durumunda kaldık, Dobi üç yaşındaydı. Birkaç hafta sonra ziyaretine gittiğimizde, barınakta yoktu, onu görememiştik. Onu beğenmiş-sahiplenmişlerdi.

Halen, aklıma gelince, ruhuna sevgilerimi gönderiyorum. Hayatımda iz bırakan bir yeri olmuştu ve ben KOŞULSUZ SEVGİYİ onunlayken öğrenmiştim.

Canım Pelinsu bu güzel paylaşımın bizlere, hayvanlardaki sadakat ve koşulsuz sevginin asaleti böyle bir şey olsa gerek dedirtiyor. Sana teşekkür ediyor ve doğadaki her varlığa sevgilerimi gönderiyorum.

Comment by huki on May 3, 2015 at 7:15pm

Comment by nefesleyolculuk on May 2, 2015 at 10:13pm

koşulsuz sevgi...sadakat...

Comment by DERYA KİP on May 1, 2015 at 6:53pm

Comment by Pelinsu Zeybek on May 1, 2015 at 2:47am

Comment by LovePeaceandHarmony on April 30, 2015 at 11:34pm

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service