Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞


Şifa konusunda; piyasada yayınlanan kitapların çokluğundan, yakın çevremde gördüklerimden ve internette ki paylaşımlardan kendime göre çıkardığım bir sonuç var!.. Görüyorum ki insan, ruhsal ve bedensel sağlığına kavuşabilmek için gerçekte yapması gerekeni (ruhunu şifalandırmayı) bir kenara bırakmış, işin teknik tarafıyla uğraşıyor. Hiç kimse “Arınma nedir, nasıl yapılır? gerçek insan’a nasıl ulaşılır?” diye düşünmüyor. Halbuki dinlerin, ruhsal öğretilerin ve ona yardımcı olan bazı yararlı tekniklerin bizi götüreceği yer bu olmalıdır. Bütün dinsel ve ruhsal öğretilerin temelinde yatan ve herşeyi özetleyen bir cümle var, “Kendini bil!.” Biz kendimizi bilmekten, kendi içimize dönmekten uzaklaşıp, herşeyi, - şifayı - dışarıda arar olmuşuz!.. Günümüzde birçok insan öğrendiği tekniklerle ruhsal ve bedensel olarak kendisini şifalandırmaya çalışıyor. Halbuki, gerçek şifa içimizdedir.

Bedene yönelik şifa, bir yere kadar bozulmuş olan dengelerin yerine getirilmesi açışından doğrudur ama, insan neden hastalandığını, hastalığının nereden kaynaklandığını genellikle düşünmemektedir. Biliyoruz ki bütün hastalıklar, olumsuz duygu ve düşüncelerin sonucudur. Teknik şifadan bir çıkış yolu arayan insan, evrensel değerler ışığında dönüp kendisine bakmadıkça, düşünce ve duygularını gözden geçirip, gerekli içsel değişim ve dönüşümü yapmadıkça, hastalıkları tekrarlayacaktır. Dolayısıyla en büyük şifa, insanın kendini bilmesi, tanımasıdır. Bu tanıma çabası aynı zamanda insanın kendi özüne yaptığı yolculuktur da. Bunu gerçekleştiren insan, evrensel yasalara uyum içinde olacağından, bedensel olarak da sağlık içindedir. Teknik şifaya, - adı ne olursa olsun - hiçbir zaman ihtiyaç duymaz. Çünkü, “Ruhen güçlü olanlar, bedenen de güçlü olurlar” diyor bir ruhsal bilgi.

Kısaca, kendini tanıma yolunda ilerleyip sevgi’yi kendi içinde bulmuş ve evrensel yasalarla uyum içinde yaşayan bir insan, her zaman gerçek şifa içindedir. Böyle bir insan aynı zamanda sözleriyle ve eylemleriyle çevresini de şifalandırır. Şifa bulmak istiyorsak, bunun en kısa yolu kendimizi tanımaktan geçer diyorum.

Erol Yurderi

www.doğruyaşam.com

Views: 319

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by David Dogan Beyo on September 23, 2008 at 2:14am
Erol Bey , değerli paylaşımınız için çok teşekkür ederim , dediğiniz gibi sevgi’yi kendi içinde bulmuş ve evrensel yasalarla uyum içinde yaşayan bir insan, her zaman gerçek şifa içindedir. Bunun yolu kendi içimize yönelmek , kendi içimizde hastalıklara ve problemlere yol açan zihinsel kalıplarımızı , bilincimiz ve bilinçaltımız aracılığyla geçmişten gelen sorunlarımızı çözümlemekle , kendimizi tanımakla gerçekleşebilir. Her şey ve tüm gerçeklik içimizde hatırlanmayı beklemektedir, sevgi ve ışıkla... : )

Comment by Commander on September 23, 2008 at 1:42am
Bu güzel fotoğraflar için teşekkürler Gizel hanım...
Sevgiler.
Comment by gizel on September 22, 2008 at 11:24pm

Comment by gizel on September 22, 2008 at 11:23pm

Comment by gizel on September 22, 2008 at 11:23pm

Comment by gizel on September 22, 2008 at 11:23pm

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service