Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

"Ağaçlar meditasyon için harika araçlardır."Güçlü bir ağaca yakın durun ve avuç içlerinizi onun gövdesine koyun ya da onu kucaklayın. Bir süre sonra onun güçlü ve sakinleştirici varlığını hissedeceksiniz.

Bu sırada ona Reiki verirseniz oda sizi aura’sına alacaktır. Bunu belirli bir ağaçla düzenli yaparsanız, ağaçlarda size güvenirlerse iyi bir yol gösterici olurlar.

Bu size biraz çılgınca geliyorsa bile deneyin. İlk temasınızda ki izlenimlerinize şaşıracaksınız…

Ayrıca 'Ağaç duruşları' da ruhu ve bedeni eş ölçüde eğiten ve bedenlerdeki yaşam enerjisini arttırarak büyük miktarlara çıkaran ve dolaşımını iyileştiren çok az sayıda çigong sisteminden birisidir.

Şifacılığın, ruh-bedensel gelişimin ve öz savunma sanatlarının etkin ve temel parçasıdır.

Ağaç duruşları iyi sağlık düzeyinde ve iyileşmekte olan hastalara uygun bir alıştırmadır.

Ayakta bir ağaç kadar dingin ve sağlam durarak soluma derinleştirilir, yanlış duruşlar düzeltilir, dikkat toplama ve gevşeme yetenekleri geliştirilir, böylece sağlık düzeyi yükseltilir.

Yüksek tansiyon, baş ağrıları ve dönmeleri, şizofreni, beden farkındalığı yitimi, kireçlenme, bronşit, sarılık, karaciğer sertleşmesi, dışkı atımını kontrol edememe ve şeker hastalığı tedavilerinde faydalıdır. Bazı hastalıklarda ve pek kötü sağlık durumlarında çalışılmamalıdır.

Oldukça yaygın çalışılan önemli bir çigong sistemidir. Ayakta durarak uygulanır, gevşeme, duruş, soluma ve zihinsel etkinlik unsurlarını bir araya getirir.

Çince adı olan can cuang dikili kazık anlamına gelir ve ağaçlara gönderme yapar.

Ağaçlar gök ve yerden beslenirler, güçlerini çevrelerindeki yaşam getiren su, toprak, hava, güneş ışığı gibi varlıklardan alırlar. Ayakta bir ağaç gibi duranlar, çevrelerindeki yaşamla etkileşen, onu soluyan bir enerji alanı oluştururlar ve evren onları besler.

Ayakta durmak Çin kökenli çigong sistemlerinin hep doğal ve bütünleyici bir parçası oldu, bununla birlikte ağaç duruşlarının babası ve büyük olasılıkla en iyi öğretmeni olarak yirminci yüzyılda yaşamış olan Vang Şiang-cai tanındı.

Öz savunma sanatçısı olmanın yanında Vang Şiang-cai bir ruhsal öğretmendi. Onun yaklaşımına göre ayakta dururken boş bir zihinle çi akışının içeride uğradığı engelleri algılama (iyileştirme), saldırganı önceden herhangi bir strateji hazırlamadan yaratıcı bir biçimde karşılama (öz savunma) ve evrenin doğasını anlama (ruhsal gelişme) olanakları kazanılır.

Alıntıdır

Views: 600

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by Tülay Mutlu on March 1, 2013 at 2:04pm

Fırsat buldukça yapıyorum..

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service