Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

B.E.A.P. (BİİP)
Şimdi neler yapabileceğinizden söz edelim. Bunlar çok pratik, çok kişisel, öyle havadan sudan değil, çok topraklanmış şeyler. Biz, yaşamınızda yapabileceğiniz bazı çok basit şeyleri gözden geçirmekle başlayacağız.
Ben bu gözden geçirmeye – ben ona BEAP diyeceğim, BEAP. B-E-A-P, ama bize izin verirseniz, bazı bip seslerini programlayacağız ya da duyacağınız bazı bip’ler oluşturacağız, tıpkı elektronik gürültülerdeki bip gibi ya da bazen kaygıya ve korkuya kapılıp da onu üstlendiğinizde size hatırlatmak için devreye girecek bir bip sesi. Böylece, küçük bir bip sesi duyduğunuzda, bu size bu çok basit dört noktayı hatırlatacak.

B – (Breathe) Nefes al. Şimdi, bunun geleceğini biliyordunuz. Tüm bu Dünya’nın ve insanların ve meleksel alemlerin enerjisiyle bombardımana tutulduğunuzda, nefes almak, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Bir saldırı olarak bombardımana tutulmak değil, ama muazzam bir enerji hareketi var. Ve size, sadece nefes alın dediğimizde, bazılarınızın bize çok sinirlendiğini de biliyoruz, çünkü bunu daha karmaşık hale sokmak istiyorsunuz. Öyleyse kafa üstü durup da nefes alın! (kahkahalar) Çok istiyorsanız nefes alırken çapraz bulmaca da çözün ama, nefes alın.
Nefes almak, enerjiyi hareket ettirir. Nefes almak, enerjiyi hareket ettirir. Bu gezegeni ilk kez ziyaret etmeye başladığınız zamandan bu yana, nefes bu amaç için tasarlanmıştı, ve bugün hâlâ da öyledir. Nefes almak sizi bedeninize geri getirir, çünkü şu anda çoğunuzun en az üçte ikisi dışarlarda. Başka yerlere gidip duruyorsunuz. Nefes almak sizi merkezinize geri getirir, enerjinin akmasını sağlar.
Çok sık sıkışıp kalıyorsunuz. İlerliyor, sonra sıkışıp kalıyorsunuz. Nefes almak yardımcı olur. Nefes almak temelde spiritüel bir yağlama maddesidir. Şeylerin kaymasını sağlar, şeylerin hareket etmesini sağlar. O aslında – bunu söyleyen Saint Germain, ben değil – ama Saint Germain diyor ki, nefes almak sizi suskunlaştırır. Suskunlaştırır. Yani sizi kafanızdan uzaklaştırır. Öyle çok düşünmekten vazgeçersiniz. Temel olana, basitliğe geri dönersiniz.
Böylece, derin bir nefes alın.
Her zaman derin bir nefes alın. Bu, bu kadar kolaydır.

İkincisi, “E”. “E” kolaylığın e’si (Ease). Kolaylık. Eğer yaşamınızda fazlasıyla çaba olduğunu görüyorsanız, herşeyin zor ve meydan okuyucu olduğunu görüyorsanız, onu yanlış yapıyorsunuzdur. Gerçekten yanlış yapıyorsunuzdur. Şimdi, ben giderek daha yoğun, daha gergin olmayacak, enerji hissetmeyeceksiniz demiyorum, ama bunun sizi aşağılara çekmesi gerekmiyor. Birçoğunuzda bu ay gördüğümüz gibi bedenlerinizi aşağıya çekmesi gerekmiyor.
Ansızın edindiğiniz tüm bu rahatsızlıklar, hastalıklar nedir? Bu ay ortaya çıkan, eskisine oranla çok daha fazla olan ağrılar ve sızılar. Bu, işi zorlaştırdığınız için oluyor. Size meydan okuyor. Benliğiniz size bunun kolaylıkla olması gerektiğini söylemeye çalışıyor. Eğer kolay değilse, durun, derin bir nefes alın ve yaptığınızı farklı biçimde yapın. Kimse ıstırap çekmeniz gerektiğini söylemedi. Eh, ana-babanız dedi ama (bazı gülüşmeler) başka kimse ıstırap çekmeniz gerektiğini söylemedi. Melekler, Ruh, Yeshua, onların herhangi biri, ıstırap çekmek zorunda olmadığınızı söyleyecektir. Yapacağınızı kolaylıkla yapın. Bunun ne kadar da şaşırtıcı bir biçimde kolay olabileceğini göreceksiniz, özellikle de nefese geri dönerseniz, kendinize döndüğünüzü göreceksiniz.
Şimdi, ben bunun çevrenizdeki insanlar için de kolaylaştırıcı olacağını söylemiyorum, ve çoğu kez sizi aşağıya çekenler, şeyleri zorlaştıranlar, meydan okumalara neden olanlar, onlardır. Onlar kendi bilinçlerinde ve kendi yollarında devam edebilirler, ve bu pekâladır. Ama sizin için, yaşamınızdaki şeyler, şu anda yapmak istedikleriniz, kolaylıkla gerçekleşmelidir. Eğer böyle olmuyorsa, durun. Farklı bir yoldan gerçekleştirmeye bakın.
Bazılarınız şeylerin zor olmasından sadistçe bir sevinç duyuyor. Şu teoriye prim veriyorsunuz: “emeksiz yemek olmaz”, oysa bu doğru değildir. Bu kolaylıkla olmalı. Ne kadar kolaylık, o kadar kolay iş. Bu, şeyleri hareket halinde tutar. Enerjilerin genişlemesini sürdürür. Evet, bunu çamurluğunuza bir stiker olarak yapıştırabilirsiniz! Ama, sevgili Şambra, eğer kolaylıkla olmuyorsa, durun, derin bir nefes alın, bir süre eğlenceli başka bir şey yapın ve sonra ona tümüyle farklı bir biçimde yaklaşın. Olan, kolaylıkla olmalı.

“A”… bip sesimizin “A”sı –(Awareness) farkındalık anlamına geliyor. Farkındalık.Siz, çok nesillerden beri, çok yaşamlardan beri, çok çağlardan beri muazzam miktarlarda hipnotize edici örtücü-katmanları olan bir toplumda yaşıyorsunuz. Ve bunların hepsi şimdilerde birbirine karıştı. Bu sanki insanlığın bilincindeki bir yara izi gibi. Insanlar aslında farkında bile değil – çok, çok az bir farkındalık var. Onlar programlanmış haldeler. Zihindeler. Zihin, çağlar öncesinden programlandı, ama özellikle şu anda ona yeni bir programlama düzeyi ekleniyor. Bu, medyadan geliyor, kitle bilincinden geliyor, ve eğitimden geliyor.
Böyle bir muazzam hipnotik örtücü-katman var. Çoğu insan ayak parmaklarını farkında bile değil. Bu kulağa basit gibi geliyor ama, farkında değiller. Ayak parmaklarınızın farkında değilseniz, bedeninizde olmak gerçekten zordur. Çoğu insan fiziksel bedenini farkında değil. Onu hergün gönülsüzce beraberlerinde sürüklüyorlar ama, onun farkında değiller. Oysa o ne kadar da güzel, değerli bir kap.
Bedeninizin farkında olduğunuzda, nefes yaptığınızda, bu, bedeninize daha fazla yaşam-gücü enerjisi sağlar ve daha az gıdasal beslenme talep eder. Bedeniniz daha verimli bir düzeyde işler. Bedeninizde kalırsınız. Bedeninizin yarısından çıkarak dolandığınızda, şeylere çarpıp durursunuz. Şu son haftalarda birşeylere çarpma oranının arttığını fark ettiniz mi? Bedeninizde olduğunuz zaman çok daha verimlisinizdir.
Farkında olmak, bilinçli olarak soluduğunuz havayı, dışardaki ağaçları, gökyüzünü, kuşları, doğadaki herşeyin farkında olmak demektir. Bu neredeyse utanç verici. Neredeyse ziyankârlık. Bazı insanlar hayatlarını yaşarken çevrelerini hiç farkında değiller. Ha, zamanın farkındalar. Bu (onlar için) çok önemli. Insanlar zamanın farkındalar, ama doğanın güzelliğinin, yüze yansıyan güneşin farkında değiller. Sadece ara sıra bir an duruyorlar.
Seslerin farkında olun. Gördüğünüz ve kokladığınız şeylerin farkında olun. Koku – bu, sezgiyi tanrısal ve kutsal bir düzeyde uyandırmanın en güzel yollarından biridir. Insanların koku alma duyusunun yüzlerce, belki binlerce yıldan bu yana en düşük noktaya geldiğini fark ediyor musunuz? Bu, çevrelerindeki şeyleri duyumsamadıkları gerçeğine işaret ediyor. Böylece sinüsler, geniz, koklama duyusu kapanıyor. Onlar küçük bir hipnoz içindeler. Küçük hipnoz.
Yani, farkında olun, yalnızca kendi çevrenizi değil – evet, ve ben bilinçli olarak diyorum. O ağaca bir bakın. Yanına gidip onu hissedin. Bir ırmağın ya da derenin ya da gölün akan suyuna elinizi daldırın, ve sadece hissedin. Ona herhangi bir şey yapmaya kalkmayın. Farkında olmaktan başka hiç bir şey yapmayın.
Çevrenizdeki diğer enerjileri farkında olun, onlar şimdiye kadar hiç olmadığı gibi geliyorlar. Ben, meleksel alemlerden, yakın dünya alemlerinden, görünmez alemlerden gelen enerjilerden söz ediyorum. Şu ara Dünya’ya muazzam bir dikkat yönelmiş durumda – yakınlarda öbür tarafa geçmiş olup da Çiçekler Köprüsüne gitmemiş olanlar. Onlar çevrede toplanıp Dünya’da neler olup bittiğini merak ediyorlar – bazıları dehşete düşmüş halde, bazıları yeniden geri dönecek olmanın heyecanı içinde. Onlar buradalar. Onlar şu anda bu salondalar. Bilgisayarının önüne oturmuş konuştuklarımızı dinleyenlerin yanıbaşındalar. Yalnız değilsiniz. Onlar her yerdeler.
Ama, sizi desteklemek ve size hizmet etmek için gelen enerjiler de var, şimdi bize katılan Jung gibiler; o özellikle yakın olmak istiyor, nelerden geçtiğinizi bilmek istiyor, ama size kendi düşüncelerini ve sezgilerini de sunmak istiyor. Meleksel varlıklar, onlar hep çevredeler. Siz onların ne zaman ortaya çıkacağını sorup duruyorsunuz, ama onlar buradalar, ve eğer farkındalığınız ölüyse, onları hissetmeyeceksiniz. Farkındalık.

Ve nihayet “P” – Var Olma Noktası (Point of Presence). Var Olma Noktası. Bu, üzerinde konuştuğumuz ve konuşmaya devam edeceğimiz bir şeydir.
Bazılarınız bunu Şimdi ânı olarak biliyor, ama biz bunu burada Var Olma Noktası olarak tanımlıyoruz. Şu anda neredesiniz? Varlığınız nerede? O parlak, sizin deyiminizle, ışık parıltısı ya da aydınlanma ya da farkındalık nerede? Yarında mı? Eh, insan bilincinin büyük bir bölümü aslında öyle. O, dışarıya bir yerlere çıkıp gitti, aylardır orada. İnsanlar Var Olma Noktalarında değiller.
Dışarlarda bir yerlerdeler, potansiyel geleceklerini araştırıyorlar, çünkü şu anda Dünya’daki birçok insan – milyarlarca ve milyarlarca insan – yarın, sonraki hafta, sonraki yıl ne olacak diye kaygılanıyor. Onun için de onların Var Olma Noktaları şu anda burada değil. O çıkmış felaket potansiyelini, dünyanın sonu, günlerin sonu, iyi şeylerin sonu potansiyelini araştırıyor. O çıkmış korku ve endişe potansiyelini araştırıyor. O nedenle, son zamanlarda hissettiklerinizi neden hissettiğinizi sanıyorsunuz? Siz başka yerlere çıkıp gitmiş bu insanları hissediyordunuz. Ama siz, hemen burada, hemen şimdi, kendi Var Olma Noktanızda kalabilirsiniz.
Bu Var Olma Noktasında herşey size gelir. Dışarılarda olduğunuz zaman, gelmez. Bu, bu kadar basittir. Burada olduğunuz zaman, o size gelir. Burada olup da bilinçli seçimler yaptığınızda, bir anlamda, sizi mıknatıslaştırır. O şeylerin şimdi gerçekliğinize akmaya başlamasını sağlar.
Belirleyici olmanız gerekmiyor. “Bin dolara ihtiyacım var” demeniz gerekmiyor. Ama eğer Var Olma Noktanızdaysanız ve bolluğu seçmişseniz, o orada olacaktır. Var Olma Noktasında sağlık geri gelir, canlılık, enerjiler – herşey – Var Olma Noktasında geri gelir.
Böylece bunlar çok basit, basit yönergelerdir – BEAP – ve siz bunlardan uzaklaştığınızda, biz bip’leyeceğiz. Sizin için klaksona basacağız.
Nefes alıyor musunuz? Şeyleri kolay yoldan yapıyor musunuz? Çevrenizdeki ve içinizdeki şeylerin farkında mısınız? Var Olma Noktanızda mısınız?
Buna derin bir nefes alalım.

B.E.A.P.

Let’s talk about what you can do right now. It is very practical, very personal, not particularly airy fairy, very grounded. We’re going to start with the overview or some very simple things you could do in your life.

I’m going to call this overview – I’m going to call it the BEAP, BEAP. B-E-A-P, but if you allow us, we’re going to program in or bring in some beeps that you’re going to hear, like a beep of an electronic noise or just a beep that will come in to remind you sometimes when you’re getting into anxiety and fear and taking it on yourself. So when you hear a little beep, it’s a reminder of four very simple points.

B – Breathe. Now you knew that was coming. Breathing is the best thing you can do for yourself when you’re being bombarded with all this energy from Earth and humans and the angelic realms right now. Bombarded not as an attack, but there is a tremendous movement of energy. And we know some of you get very upset with us when we say just breathe, because you want to make it more complex. So stand on your head and breathe! (laughter) Do a crossword puzzle when you breathe if you want to, but just breathe.

Breathing moves energy. Breathing moves energy. It was always designed that way from the very time you first started visiting this planet, and it still does it today. Breathing gets you back in your body, because right now most of you are at least two-thirds of the way out. You’re shifting, moving off somewhere else. Breathing gets you back centered, gets the energy flowing.

You get stuck a lot. You make progress, then you get stuck. Breathing helps. Breathing is basically spiritual lubricant. It keeps things gliding, keeps things moving. It actually – this is Saint-Germain that says this, not I – but Saint-Germain says breathing dumbs you down. Dumbs you down. Meaning you get out of your head. You stop thinking so much. You get back to basics, simplicity.

So take a deep breath.

Always take a deep breath. It’s that easy.

Second one, the “E.” “E” is for ease. Ease. If you’re finding that there’s a lot of struggles in your life, you’re finding that everything is difficult and challenging, you’re doing it wrong. You really are. Now, I’m not saying that it’s not going to be intense, that you’re not going to feel energy, but it doesn’t have to drag you down. It doesn’t have to drag down your bodies like we saw this month in so many of you.

What is with all of these ailments you’re suddenly getting? Body aches and pains this month, more than ever. This is because you’re making it difficult. It’s challenging. Your self is trying to tell you it should be with ease. If it’s not, stop, take a deep breath and do it differently. Nobody said that you have to suffer. Well, your parents said you did (some laughter) but nobody else said you had to suffer. The angels, Spirit, Yeshua, any of them will say you don’t have to suffer. Do it with ease. You’ll find how amazingly easy it can be, particularly if you’re back in the breath, you’re back in yourself.

Now, I’m not saying that it’s going to make it easy on the people around you, and they are the ones who are often pulling you down, making things difficult, giving you the challenges. They may continue in their consciousness and in their way, and that’s fine. But for you, with the things in your life, the things you want to do right now, it should be done in ease. If it’s not, stop. Do it a different way.

Some of you take a certain kind of sadistic joy in having things difficult. You subscribe to this theory “no pain, no gain,” and it’s not true. It should be with ease. More ease, more breeze. It keeps things moving. It keeps the energies expanding. Yes, you can put that on a bumper sticker! But, dear Shaumbra, if it’s not with ease, stop, take a breath, do something fun for a little bit and then approach it from a completely different way. It should be with ease.

The “A” ... the “A” for our beap – the “A” means awareness. Awareness.

You live in a society that has tremendous amounts of hypnotic overlays going back generation and generation, lifetime and lifetime, age after age. And it’s all massed up right now. It’s like scar tissue in the consciousness of humanity. People actually aren’t aware – very, very little awareness. They’re programmed. They’re in the mind. The mind is programmed from ages ago, but especially right now it’s got a new level of programming into it. It comes from media, it comes from mass consciousness, and it comes from education.

So there is this tremendous hypnotic overlay. Most people aren’t aware of their toes. It sounds simple, but they are not. If you’re not aware of your toes, it’s really hard to be in your body. Most people aren’t aware of their physical body. They reluctantly drag it around with them every day, but they’re not aware of it. And it is such a beautiful precious vessel.

When you’re aware of your body, when you’re doing the breathing, it’s going to bring more life-force energy into your body requiring less food nutrition. Your body will operate at a more efficient level. You’ll stay in your body. When you’re floating halfway out your body, you’re going to be bumping into things. Have you noticed that these last few weeks, the increased incidence of bumping into things? When you’re in your body you’re much more efficient.

Being aware also means being consciously aware of the air that you breathe, of the trees outside, of the sky, the birds, being aware of everything in nature. It’s almost a shame. It’s almost a waste. Some people go through their life and they’re not aware of their surroundings. Oh they’re aware of time. That’s a big one. Humans are aware of time, but they’re not aware of the beauty of nature, the sun on the face. It’s only once in a great while that they stop for a moment.

Be aware of sounds. Be aware of things you see and smell. Smell – it’s one of the greatest ways of waking up the intuition at a divine sacred level. Do you realize people’s sense of smell is at the lowest point it’s been in hundreds of years, maybe thousands of years? It’s indicative of the fact that they’re not sensing things around them. So it closes down the sinuses, the nasal, the sense of smell. They’re in a little hypnosis. Little hypnosis.

So be aware, not only of your surroundings – yes, and I’m saying consciously. Take a look at that tree. Go over and feel it. Put your hand in running water from a river or stream or in a lake, and just feel it. Don’t try to do anything to it. Don’t try to do anything other than to be aware.

Be aware of the other energies around you, they are coming in like never before. I’m talking about from the angelic realms, from the near earth realms, the invisible realms. Tremendous attention coming to Earth right now – ones who have crossed over to the other side recently and haven’t gone back to the Bridge of Flowers. They’re gathering around wondering what’s going on, on Earth – some of them horrified, some of them excited about coming back in. They’re here. They’re in the room right now. They’re next to you as you’re sitting there on your computer listening to this. You’re not alone. They’re all around.

But there’s energies that are coming in also to support and to serve you, ones like Jung who comes in now, wants to be particularly close, wants to know what you’re going through but also wants to give you some of his thoughts and insights. The angelic beings, they’re all around. You keep asking when they’re going to show up, but they’re there, and if your awareness is dead, you’re not going to feel them. Awareness.

And finally the “P” – Point of Presence. Point of Presence. It’s something we’ve been talking about and will continue to talk about.

Some of you know it as the Now moment, but we define it here as a Point of Presence. Where are you right now? Where is your presence? Where is that brilliant, what you would call, flash of light or enlightenment or awareness? Is it off into tomorrow? Well most of human consciousness actually is. It went out there, it’s been out there for months now. They’re not in their Point of Presence.

They’re out somewhere else exploring the potential futures, because so many on Earth right now – billions and billions of human – are worried about what’s going to happen tomorrow, next week, next year. So their Point of Presence is not here right now. It’s out exploring the potential of disaster, end of the world, end of the days, of good things. It’s out exploring the potential of fear and anxiety. So why do you think you’ve been feeling the way you have lately? You’ve been feeling them out somewhere else. But you can stay in your Point of Presence right here, right now.

In this Point of Presence everything comes to you. When you’re out there, it doesn’t. It’s as simple as that. When you’re here it comes to you. When you’re here and you’re making conscious choices it, in a sense, magnetizes you. It causes those things to now start flowing into your reality.

You don’t have to get specific. You don’t have to say, “I need a thousand dollars.” But if you’re in your Point of Presence and you’ve chosen abundance, it will be there. In the Point of Presence, health comes back, vitality, energies – everything – in the Point of Presence.

So these are very simple, simple guidelines – BEAP – and when you get out of them, we’re going to beep. We’ll honk the horn at you. We’ll make an electronic noise from your computer. We’ll make an odd noise you’re not sure where it’s coming from. We’re going to beep at you.

Are you breathing? Are you doing it the easy way? Are you aware of things around you and within you? And are you in your Point of Presence?

Let’s take a deep breath with that.

crimson circle / Shoud 4: Timely Tips

Views: 88

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by Anat-Elyah Harari on January 31, 2009 at 6:38am
Thank you....good things to remember for sure.....beap it is then!!! with blessings of love,light,peace,joy,health,abundance and gratitude. Anatelyah

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service