Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

Bir Zor Zamanlar Hikayesi: “Kumsaldaki Ayak İzleri”...

Bir genç bayan rüyasında, upuzun bir kumsal boyunca yanında Tanrı ile yürüyormuş. Onlar yürürken tam karşılarındaki gökyüzünden bir film şeridi gibi bayanın hayatından sahneler geçiyormuş. Kumsal bayanın hayat yoluymuş sanki. Genç bayan, kumda iki çift ayak izi gördüğünde dikkat etmiş, Bir çifti kendisinin, bir çifti Tanrı'nın... Hayatının son sahnesi de gökyüzünden geçtikten sonra bayan kumdaki ayak izlerine boydan boya bir daha bakmış ve birden bir şey dikkatini çekmiş. Hayat yolunun bazı bölümlerinde kumda sadece bir çift ayak izi görülüyormuş ve bayan dehşet içinde fark etmiş ki, hayatının en kötü ve en acılı anlarında ayak izleri ikiden bire düşüyormuş. Yani acılı anlarında bu yolu yalnız yürüyormuş! Bu keşfi onu fena halde rahatsız etmiş ve Tanrı'ya sormaya karar vermiş:

 

"Tanrı’m, eğer sana inanırsam, senin yolunda gidersem her zaman yanımda olacağını, her zaman yanı başımda yürüyeceğini söylemiştin! Oysa hayat yoluma bakıyorum, en zorlu, en kötü, en acılı anlarımda sadece bir çift ayak izi görüyorum… Anlayamıyorum Tanrım, hayatın kolay günlerinde yanımda yürürken, sana en muhtaç olduğum anlarda beni niye terk ettin?!?!"

 

Tanrı gülümseyerek cevap vermiş:

 

“Sevgili çok değerli evladım ben seni çok sevdim ve hiç terk etmedim. Hayat yolundaki o sınav günlerinde; yani en acılı, en kötü anlarında kumda hep bir çift ayak izi gördün. Dikkat et ayak izleri teke indiğinde derinleşiyor... Çünkü o sıralarda ben seni kucağımda taşıyordum."

Views: 1342

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by Pelinsu Zeybek on April 27, 2015 at 6:29am

Rica ederim Doğan'cım, bazen bazı bildiğimiz özel hikayeleri hatırlamakta ve altını çizmekte fayda var <3 ... Ve yorum bıraktığın resimler nasıl da bu kutsal hikayeyi tasvirliyor değil mi? <3 Çook teşekkür ederim... Hemen arşivime alıyorum onları : )

Altın kalpli Derya'cığım <3 , bu paylaştığın kutsal resim için çook teşekkür ederim! Zaten senin o bizlerle paylaştığın harika - büyüleyici resimlerin çoğunu arşivimde saklıyorum.....bu güzellikleri bulma, kendine çekme yeteneğin var tatlım <3

Zor zamanlarımızda hep Tanrı'nın kucağında olmamız dileğimle...

Comment by DERYA KİP on April 21, 2015 at 2:20pm

Comment by David Dogan Beyo on April 21, 2015 at 12:27pm

Comment by David Dogan Beyo on April 21, 2015 at 12:25pm

Harika Bir Hikayedir, Bizlerle Paylaştığın İçin Çok Teşekkürler :  )

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service