Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

DÜNYANIN KURTULUŞU SİZİN ELİNİZDE

Çoğumuz hayat hakkında fazla düşünmeden, hiç bir şeyin farkında olmadan sadece yaşayıp gidiyoruz. Günün birinde sorular sormaya başlarsanız, bulduğunuz cevaplar karşısında şaşırır, hayata çok farklı bir bakış açısıyla bakmaya başlarsınız. Kendinizle ne kadar başbaşa kalırsanız, hayat bilginiz o kadar artar. Giderek Tanrı'ya daha çok yaklaştığınızı farkedersiniz. Bunu başarabilmek için, önce açık bir kalple kendinize ve Tanrı'ya karşı dürüst olmaya çalışarak başlayın. Kaçamaklarla kendinizi, hele hele Tanrı'yı Kandırmaya sakın çalışmayın. Sonra aklınızdan hayatla ilgili sorularınızı geçirin. Merak ettiğiniz her şeyin cevabını mutlaka alacaksınız, ama bunun için zamana ihtiyacınız vardır. Cevapları aldıkça her şeyi daha derinlemesine düşünmeye başlayacaksınız.

Bu arada doğayla mümkün olduğu kadar başbaşa kalmaya, etrafa gören gözlerle bakmaya çalışın. Gören gözlere sahip olmak için Tanrı'ya dua edin. Bunu öğrendiğinizde, gitgide doğaya yaklaşır ve Tanrı'nın büyüklüğünü farketmeye başlarsınız. Gökyüzüne baktığınızda, uzayın gözümüzle göremediğimiz büyüklüğünü, kainatın nasıl uyum içinde olduğunu, Tanrı'nın büyüklüğünü daha iyi anlar ve içinizde duyarsınız. Adeta doğanın içinde kaybolursunuz. Bu insan aklının alamıyacağı kadar büyük ve muhteşem bir şeydir. Bunları düşünürken, siz de bu bütünün bir parçası olduğunuzu idrak edersiniz. Bu size büyük bir mutluluk verir ve Tanrı'yı içinizde his edersiniz. Baktığınız her varlıkta Tanrı'yı görmeye başlarsınız. Bu bakış açısıyla, pencereden her bakışınızda Tanrıyla kucaklaşarak biraz daha yücelirsiniz. ruhunuz arınır, kutsandığınızı hissedersiniz, bu duyguyu kaybetmek korkusunu yaşarsınız. Çünkü bu anlatılamıyacak kadar güzel ve yüce bir duygudur. Bunları hissederken, yanaklarınızdan yaşların süzüldüğünü fark edersiniz. içinizde çok yüce bir sevgi uyanır, bu sevgiyi bütün varlıklarla paylaşmak istersiniz.

Bu sevgiyi çevrenize olabildiğince dağıtın, ama önce kendinizi sevmeyi (Bencillik anlamında değil) unutmayın. Kendinize önem ve değer verin. Kendinizi korumayı da öğrenin. Sonra da bol bol dağıtın, fakat kendinizi tek bir kişiden gelecek sevgiye asla bağlamayın. Birinin sizi sevmesini bekleyerek geçirdiğiniz zaman büyük bir ziyandır. Bir kişiden gelecek sevgiyi beklerken, size yönelmiş bir çok sevgiyi gözden kaçırırsınız. Hayatta hiç bir şeye saplanıp kalmayın. Hiç bir şeyin hayatınızın akışını durdurmasına ve sizi kırıp parçalamasına izin vermeyin.

Daima ruh ve beden birliğinizin bozulmamasına özen gösterin. Aksi halde kendinizi kaybeder ve yok olursunuz. Sevginizi karşılık beklemeden dağıtın. Bir gün bir yerlerden size geri döndüğünü görerek sevgiye doyarsınız. Bütün bunları yaşarken, etrafınızda olup biten her şeyi, kendinizi de. kendinizi tanımaya, önem vermeye başlarsınız. Hayatınızın resmini yapmayı ve o resimde en önemli yere kendinizi koymanız gerektiğini öğrenirsiniz. Her şey sizsiniz, siz olmadığınız zaman hiç bir şey yoktur. Her şeyi gören düşünen ve yapan sizsiniz. Bu yüzden siz çok önemlisiniz. Hayatı yönlendirmek sizin elinizdedir. Bunun bilincinde olun ve istediklerinizi yapın yaratın oluşturun. Bunu başarabilirseniz evrenin sahibi siz olacaksınız.

Bütün insanlar doğdukları zaman eşit malzemelere sahiptirler. Bu malzemeleri iyi kullanarak kendi dünyanızı kendiniz yaratabilir, istediğiniz renklerle boyayabilirsiniz. böylece mutluluk huzur, hatta düşünemediğiniz her şey sizin olabilir. Tanrı'ya yaklaştıkça ve düşündükçe CENNETin yaşadığınız dünya olduğunu farkedersiniz. Kendi cennetinizi yaratmak da sizin elinizdedir. Bizler genellikle Tanrı'yı bir dilekte bulunacağımız zaman hatırlarız. Düşünürseniz istemeden size ne çok şey verdiğini, ne çok lütufta bulunduğunu farkedersiniz. Sahip olduğunuz her şey için Tanrı'ya yürekten teşekkür edin. Bunu yaptığınızda her şeyin nasıl yolunda gittiğini görceksiniz. Sadece var olmak bile Tanrı'ya teşekkür etmek için bir sebeptir. Tanrı'dan büyük şeyler istemek yerine elinizde olanların aslında ne kadar büyük ve önemli olduğunu fark edin.

Bilgileriniz arttıkça önce kendiniz aydınlanır, sonra yolunuzu aydınlatacak duruma gelirsiniz. aydınlandıkça bu ışığı başkalarıyla paylaşmak, onları da aydınlatmak ihtiyacı ile dolup taşarsınız. Hayatınızın yolunu aydınlatmaya başladığınızda önünüzdeki engelleri farkedersiniz. Bu engellerin her biri sizin için bir hazine değerindedir. Çünkü bunlar sizi eğiten, geliştiren, bilgilenmenizi ve yücelmenizi sağlayan deneyimlerdir. Siz onların sayesinde kendinizi bulur ve siz olursunuz. Yürüdükçe önünüzde bir çok kapılar olduğunu fark edersiniz. Hayat yolunda ilerledikçe, aydınlandıkça, aydınlattıkça bu kapılardan birer birer geçer sonsuzluktaki yerinize ulaşırsınız. Yürüdüğünüz yolun doğru olup olmadığını önce kendinize sonra da Tanrı'ya sorun. Kendilerini sorgulamadan yaşayan insanlar, yollarını ve kim olduklarını bulamadan oradan oraya savrulup dururlar.

Geçmişteki yanlışlarını farkedenlerin onun azabını yaşamalarına gerek yoktur. Tanrı'nın daima affedici olduğunu unutmamalıyız. Bu günden itibaren yanlışlarını telafi etmeye başlamak onları huzura götürür. Tanrı'ya giden bir çok yol vardır. Hepimiz değişik yolları seçeriz. Bütün yollar Tanrıya ulaşır. Yolda rastlayıp da olumsuz zannettiğimiz her şey aslında olumludur. Onlar size yön verirler. Bu yollardan geçerken yollarda kalanlara, güçlükleri aşamayanlara yardım etmek hepimizin görevidir.

Her zaman ulaşacağımız yerin ötesi vardır. Hayatta bitiş yoktur. Güneşin battığını sandığımız anda Güneş başka yerlere doğmakta ve oraları aydınlatmakta olacaktır. Yolun sonuna geldiğinizi zannederseniz, güneşin yeniden doğduğu yere ulaşmak için acele edin. Böylece sizin için yolun sonu ve karanlıklar hiç olmayacaktır. Sonsuz aydınlığa kavuşmuş olacaksınız. Nerede olduğunu bilmek, insanı tekamüle ve daha ileriye götürerek yüceltir. Hayatın bitmeyeceğini bilmek insanı ümitsizlikten kurtarır. Hiç bir zaman yolun sonu yoktur. Beden görevini tamamladığında ruh bir giysi gibi onu bırakıp yoluna devam eder, geriye dönüş yoktur. Eğer isterse yeniden yeni şeyler yaşar. Bitmeyen yaşam sizi bekliyor, sonsuzluk önünüzde uzanıyor. Ufuklar sizi yeniden doğuşa bekliyor. Yeniden doğuş sizin uyanışınız olacaktır.

Yolunuza her şeyin farkında olarak devam edin. yaşadığınız yerin CENNET olduğunu unutmayın. Kollarınızı sık sık Tanrı'ya uzatın, kainatı kucaklayın büyüdüğünüzü hissedeceksiniz. Kainatı içinize alacak kadar büyüdüğünüzü hissedeceksiniz. Daima yüreğinizin sesini dinleyin Tanrı'yı duyacaksınız, O nun size fısıldadıklarını hiç unutmayın. Size bahşedilen her şey Tanrı'nın hediyeleridir. Onları iyi saklayın.

DÜNYANIN KURTULUŞU SİZİN ELİNİZDE...

Tülay Mutlu - http://lovepeaceandharmony.org/profile/TulayMutlu?xg_source=profile...

NOT: " Sitemizin değerli üyelerinden Tülay Hanım, bu güzel ve özel yazısını benimle paylaşmıştı; ben de bu anlamlı yazıyı sitemizde paylaşma teklifinde bulunmuştum kendisine.. Tülay Hanımcığım, bu değerli yazıyı 2000 yılında kaleme almış.. Ve taa 15 yıl önceki bilgeliğine hayran kaldım doğrusu.. O yıllarda teknoloji bu kadar ileri olmadığı için bu özel yazıyı paylaşabileceği hiçbir internet platformu yokmuş. Oysa kendisi bu yazının çok sayıda yüreklere, ruhlara temas etmesini arzu etmiş. Bir kişi bile bu yazıdan faydalansa çok mutlu olacakmış o zamanlarda.. Ve kısmette, 15 yıl sonra şimdilerde 2015 yılında, kutsal sitemizde Tülay Hanım'ın bu değerli yazısını paylaşmak varmış.. Dilerim Tülay Hanım'cığımın bu bilgelik dolu yazısı, çok yüreğe - ruha dokunur ve yazma niyeti amacını bulur. <3 " - Pelinsu

Views: 306

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by David Dogan Beyo on May 9, 2015 at 7:03pm

Canım Kardeşim Pelinsu,

Sevgili Tülay Abla'nın Bu Çok Değerli Yazısını Bizlerle Paylaştığın İçin Çok Teşekkür Ederiz.

Tülay Ablam , O Güzel Yüreğine Sağlık

Yeni Yazılarını da Bekliyoruz

Çok Sevgiler

:  )

Comment by huki on May 3, 2015 at 7:29pm

Comment by nefesleyolculuk on May 2, 2015 at 10:21pm

Comment by David Dogan Beyo on May 2, 2015 at 1:36am

Delete Comment

Canım Kardeşim Pelinsu , Tülay Abla'nın Bu Çok Değerli Yazısını Bizlerle Paylaştığın İçin Çok Teşekkür Ederiz

Tülay Ablam , O Güzel Yüreğine Sağlık , Yeni Yazılarını da Bekliyoruz

Çok Sevgiler

:   )

Comment by DERYA KİP on May 1, 2015 at 6:43pm

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service