Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

Sevgili Dostlar hepinize selamlar,

 

İstanbul’dan uzak uzun bir yaz döneminin ardından İstanbul’a geri döndüm . Özlemişim İstanbul’u , ailemi ve dostlarımı .  Bu dönem her anlamda yoğun ve derin yolculuklarla dolu bir dönem oldu benim için. Yaza mayıs ayında Hırvatistan-Sırbistan-Bosna Hersek gezisi ile başladım. Mayıs sonu Fethiye- Kabak Vadisi’ne gittim . Orada geçirdiğim 1.5 aylık dönemin ardından İzmir-Urla’ya geçtim.  Sonrasında da  Nepal yolculuğum başladı.

 

Hırvatistan gezisi keyifli, Kabak’taki dönem yoğun, İzmir’deki dönem sakin , Nepal yolculuğu arındırıcı ve dinginleştirici bir süreç oldu . 

 

Kabak Vadisinin doğası ve enerjisi muhtesemdi. Bir çok yeni arkadasımızla tanıştık ve çok güzel paylaşımlarımız oldu, saolsun eski dostlarda beni hiç yanlız bırakmadılar : )  Orada geçirdiğim çoğu akşam odalarımızda, çadırlarımızda bile kalmadık. Sahilde , uyku tulumlarımızda yıldızları izleyerek uyuya kalıyorduk ve güneşin ilk ışıklarıyla uyanarak , kendimizi denizin dingin sularına bırakıyorduk. Kabak Vadisinde bir çok arkadasımızla bireysel terapilerime ve diğer çalışmalarıma devam ettim.  Bir süreliğine yan koyda bulunan Kate Moss’un terapistleri ile de tanışma imkanım oldu. Onların isteği üzerine de onlara bir kaç  seans terapi uyguladım.  Kabak Vadisinde,  uzun zamandır yaratmak istediğim Kızıldereli Şifa Çemberini 9 günlük bir çalışma sonucu oluşturdum.  Kabak Vadisinde oluşturduğum Şifa Çemberi bildiğim kadarı ile Türkiye’deki ilk Kızıldereli Şifa Çemberi olma özelliğini de taşıyor. Şifa Çemberleri bir çok kızıldereli kabilesinde var olan,  şifa, vizyon görmek , meditasyon ve arınma çalışmalarının yapıldığı enerjisel şifa alanlarıdır. Güneşin ve yıldızların kordinatlarına göre her taş özenle bu kordinatlara ayarlanarak enerjisel anlamda uyumlanarak  yerleştirilir. Yerleştirilen her parçanın kendine has özellikleri ve enerjileri vardır , ve hepsi bir bütün olarak Şifa Çemberini oluşturur. Şifa Çemberleri aynı zamanda bir güneş saatidir.  Şifa Çemberimiz Kabak Vadisindeki enerji portalı ile de birleşerek tüm evrenin iyiliği neyetine var olmaktadır. Şifa Çemberleri  ile ilgili ayrıntılı bir yazımı ileriki günlerde sizlerle paylaşacağım.

 

Yaklaşık 8 aydır bir çok skeptik ve süphecinin varlıklarına inanmadığı ancak varlıkları ile her zamankinden daha da çok ve yoğun bir şekilde bize bu önemli geçiş döneminde yardımcı olmak için burada yanımızda bulunan bir çok bilinçli enerji  varlığını fotograflama  imkanım oldu. Bilinçli bir şekilde iletişim kurulabilen bu varlıklar gerçektir  ve herhangi bir lens yansıması, toz  ya da fotograf hilesi değillerdir. Onlarla olan deneyimlerim sonucu bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.  Gezilerim esnasında bu konuda da çok ilginç deneyimlerim oldu. Bu konu ile ilgili de  ilerki günlerde sizlerle paylaşımlarım olacak.

 

Bu yaz hepimiz yoğun ve dönüştürücü enerjilere maruz kaldık, hızı gitgide daha da artan bir değişim dalgasının içerisindeyiz.  Enerjisel anlamda bu dünya üzerindeki her atomda , doğa anamızda, ve bedenlerimizde bir çok değişim gerçekleşti ve gerçekleşmekte.  Fiziksel anlamda da bu değişimleri görmek mümkün ancak  daha istedikleri değişimi fiziksel dünyada göremeyenler biraz daha sabırlı olsunlar , tüm değişimler  fiziksel anlamda da tam olarak görünür olacak...

 

 

Nepal yolculuğu harika bir deneyim oldu benim için  : )   Güney doğu Asya’dan uzak kalalı yaklaşık 8 sene olmuştu ve özellikle 12 günlük Vipassana Meditasyonu için Nepal’e gitmeye karar verdim.  Nepal’deki ilk günlerimde Kathmandu’yu bisikletle dolaşmaya başladım. Bir süreliğine Budist tapınakların yogun olduğu Boudhanath bölgesine yerleştim. Tapınaklarda kaldım , meditasyonlar ve çalışmalar yaptım. Tibet Singing Bowl Terapisi eğitimi aldım ve 12 günlük kutsal sessizlik meditasyonu için Katmandu’nun kuzeyine doğru yola çıktım.  Meditasyon merkezi  Shivapuri Dağının eteklerinde , Shivapuri Doğa Parkının hemen yanında  , harika bir doğal yaşamın tam ortasına kurulmuş. Maymunlar, büyük büyük rengarenk kelebekler ,  birbirinden güzel daha önce görmediğim bir çok yeni bitki ve çiçek türüyle tanıştım. : )  3üncü kez katıldığım  meditasyon çalışması disiplinli ve çok derin bir çalışma oldu  ...  Vipassana zihinsel bir ameliyat  niteliğinde çok etkili bir meditasyon çalışmasıdır.  Günlük rutin temponuzun dışına çıkarak kendinize ve hayatınıza dışarıdan bakma şansı buluyorsunuz . Zihninizi ve kendinizi bir gözlemci olarak görebilmeyi ve onunda ötesinde bilincinizi ve bilinçaltınızı en saglıklı şekilde temizlemeyi ögreniyorsunuz.  En son Vipassana Meditasyonuna 2008 yılında katılmıştım. Günlük meditasyonlarınıza devam etseniz bile ara ara 12 günlük çalışmalara katılmak çok yararlı oluyor.  Bu yazının ardından bu konu ile ilgili yazımı da sizlerle paylaşacağım.  Meditasyondan sonra Kathmandu şehir merkezine geri döndüm.  Ve kaldığım yerde benimle birlikte meditasyona katılan 5 kişi ile karşılaştım. Tesadüf diye birşey yok , enerji enerjiyi çekiyor  : ) Birlikte meditasyonlarımıza devam ettik ve gitmediğimiz tapınakları ve önemli yerleri gezdik.  Sonrasında bir süreliğine Nepal’in en eski başkenti olan Bhaktapur şehrinde kaldım ve Dhulikel bölgesini gezdim.

 

Nepal  gezmek için çok güzel bir ülke, bitki örtüsü, tarihi ve kültürel geçmişi açısından çok zengin,  sadece Katmandu’da  1000lerce tapınak var. Daha önce gezdiğim güney doğu asya ülkelerinin bir çoğundan daha az turistik bir ülke. Ancak küçük bir Hindistan niteliğinde, tapınaklar ve doğal güzellikler dışında halk fakir ve steril yaşam koşulları yok...  Hindu mistiklerini de pek mistik bulamadım acıkcası , yeterli yardımı almalarına ragmen fotograf çektirip para almak için peşinizden kosturuyorlar...  

 

 

Benim için bu yaz kısaca böyle geçti ...  İnsan evini , şehrini özlüyormuş gerçekten ,  tüm bu yolculukların ardından tekrar İstanbul’da olmak çok güzel ve çalışmalarıma burada aralıksız bir şekilde devam edeceğim....   =))

 

Hepinize saygılar, sevgiler...

David Doğan Beyo

 

not: Nepal Resimlerim : http://lovepeaceandharmony.ning.com/photo/p1050300-crop?context=latest

 

 

 

http://www.daviddoganbeyo.com/?page_id=112

Views: 803

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by David Dogan Beyo on October 8, 2011 at 2:45pm
Hobulduk Sevgili Dostlar  : )  tekrar burada sizlerle olmak çok güzel.....
Comment by Işın Aktan on October 7, 2011 at 10:50am
Hoş geldin sevgili David:) Ne mutlu sana ki, ışık bedeninle daha da bütünleşmişsin.. Darısı başıma diyeceğim ama çok 3D kaçacak biliyorum:)) E bizler de buralarda özellikle son ayların zorlayıcı ve dönüştürücü enerjileriyle uyumlanmak için bazı çalışmalar yaptık tabii.. Malum, bu yolculukta yan gelip yatmak yok, 11:11:11 kapısına hazırlık var!... Bu arada elime 11:11 meditasyonu adında değişik bir metin geçti, onu da seninle face sayfanda paylaşıp görüşünü almak isterim.. Sevgiyle kal
Bilinçli enerji varlıklarının fotolarını heyecanla bekliyorum:))
Comment by umran king on October 7, 2011 at 12:46am

 

    Hosgeldin David,

   Ne kadar guzel yazmissin...Sana da sevgiler...

Comment by Canan on October 6, 2011 at 11:07pm

selam davit hoşgeldin seni merak etmeye başlamıştık güzel yazılardan ve bilgilerden uzak kaldık . ama adına çok sevindim güzel bir gezi olmuş rüya gibi inşallah bende yapmak istiyorum bu tür bir gezi nasip olursa .tekrar tekrar hoşgeldin 

sevgi ışıkla

Comment by muge on October 6, 2011 at 10:11pm
Hoşgeldin, yazılarını özlemiştik.
Comment by huki on October 6, 2011 at 4:16pm

 benden de hoşgeldin David , seni buralarda görmek  çok güzel...

Comment by Tülay Mutlu on October 6, 2011 at 8:05am

Hoşgeldin sevgili David, özlemiştik seni. :))

 

Comment by gizel on October 6, 2011 at 6:07am

SEVGILI DOGAN,

SENDEN HABER ALMAK BIZLERI COOOOK MUTLU ETTI. GERCEKTEN MERAKTAYDIK.

HOSGELDIN EVINE...BIZLERE......

GIZEL HAZAN

Comment by gözde becerik on October 6, 2011 at 3:59am
David bey, hoş geldiniz o zaman. Paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgiyle.
Comment by SERAP ŞENEL on October 5, 2011 at 9:04pm

Sevgili kardeşim hoş ve sefa geldin.Varlığın hemen belli oluyor, seni özlemişim,yazılarını....En kısa sürede bizimle paylaşacak olduğun deneyimlerini heyecanla bekliyorum.Sevgilerimle.

 

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service