Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

Dear Light Friends - Sevgili Işık Dostlarım - 3-15 Şubat 2009...


Dear Light Friends,

I will be participating to Vipasana Meditation, Noble Silence for 11 days, in Şile between 3-15 February. Together with 100 friends we will be heading for a deep journey to put the seeds of divine light and unconditional love inside us, our country, world and universe. February is so important for the change in the world. In this period the cleaning of the roots of duality and the disappearance of the self ego will be realized. This month, we will meet with 120 new chakras in our etheric bodies and we will be initiated to them. As we are initiated we will be the light centers and suns for the truth. In these days while we were meditating you will be with us by send your unconditional love, your wish for peace and your light to universe. During this 12 day period I will not be able to enter our site. If you have any questions or problems, my dear friends Gizel and Selin who contributed a lot to the formation and improvement of this site, will help you.
I love you all so much : ) We will enlighten the universe with our love and light together. Those days are so close my dear friends. I would like to thank you all for being with us and for strengthening contributing to our love, our light, our peace and unity... : )

Sincerely,
David Doğan BeyoDeğerli Işık Dostlarım,

3-15 Şubat tarihleri arasında Şile’de Vipassana Meditasyonu’nunda 11 günlük kutsal sessizlik meditasyonuna oturacağım, 100 e yakın arkadaşla beraber 11 gün boyunca derin bir yolculuğa çıkacağız , kendimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm evrene koşulsuz sevgi ve ilahi ışığın tohumlarını ekeceğiz. Şubat ayı tüm evrenin değişimi için çok önemli bir ay , dünyamızda dualitenin köklerinin ve içimizdeki ego benliğin tamamen ortadan kalkmasının gerçekleşeceği bir dönem. Bu ay hepimiz kendimizi açtığımız takdirde eterik bedenlerimizde 120 yeni çakra ile tanışacagız ve onlara uyumlanacağız , Uyumlandıkça dünya da daha derin bir şekilde hakikatin ışık merkezleri ve güneşleri olacağız. Bu önemli günlerde biz meditasyondayken, siz de bize ve tüm evrene koşulsuz sevginizi, barış niyetlerinizi ve ışığınızı göndererek bizim yanımızda olabilirsiniz. Bu 12 günlük süreç içerisinde sitemizde olamayacağım , Herhangi bir konuda sorunuz olursa çok sevdiğim dostlarım ve sitemizin oluşumunda büyük emekleri olan Gizel Abla ve Selin her konuda size yardımcı olacaklardır.
Hepinizi çok seviyorum : ) , el ele gönül gönüle tüm evreni sevgi ve ışık ile aydınlatacağız , O günler çok yakın dostlar , hepinize aramızda olduğunuz için, sevgimize, ışığımıza, barışımıza ve birliğimize güç kattığınız için teşekkür ederim... : )

Saygılarımla,
David Doğan Beyo

http://www.daviddoganbeyo.com/?page_id=408

Views: 218

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by eliz pakman on February 4, 2009 at 5:16pm
iyi yolculuklar.düşüncelerim sizlerle.
Comment by Oksana Polsley on February 4, 2009 at 5:28am
Dearest David & Lightservers.....Many Blessings & much Love & gratitude for the Service you are performing for All & for Life,...Sending all love & Light your way Oksana
Comment by Shambala on February 4, 2009 at 3:32am
Işık ve sevgiyle üstad...
Comment by benek bozdemir on February 3, 2009 at 9:43pm
sevgimizle ve ışığımızla kucaklıyoruz...
Comment by türkan ahenk on February 3, 2009 at 12:04pm
Gönlüm sizinle,Sevginin kozmik bağlayıcı gücü ile hoşça kalın.
Comment by Ebru on February 3, 2009 at 8:37am
sevgiler, yolunuz acık olsun:)
Comment by AnGeL on February 3, 2009 at 8:18am
Kalbim sizinle...
Comment by zenci on February 3, 2009 at 3:54am
Güle güle; yolunuz açık, ışığınız bol olsun. Kalbimiz ve dikkatimiz sizlerle.
Comment by jale on February 2, 2009 at 11:08pm
sizlerleyiz...
Comment by gizel on February 2, 2009 at 10:41pm

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service