Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

"Duruişiti" ya da "Açık Duyma"

*Müzik Duruişitiyi Artırır

Duruişiti,içsel duyma yeteneğinizdir.Bu yetenek adları,tarihleri,belli deyişleri ve hatta şarkıları ve melodileri duyabilmenizi sağlar.

Öznel olarak (yani zihninizle) duyduğunuzda,sesler sanki kendi sesinizle dile getiriliyormuş gibi duyarsınız.

Bu yüzden bunların sizin kendi düşünceleriniz mi,yoksa psişik bilgiler mi olduğunu kestirmek biraz kafa karıştırıcı olabilir.Ancak deneyim kazandıkça ikisi arasındaki farkı anlamayı öğreneceksiniz.

Bazı insanlar ilahi sesleri işitmeye doğal olarak eğilimlidir. Eğer siz gürültüye karşı hassas, müziğe eğimli iseniz ya da insanların ettikleri sözlerden çok onların sesleri daha çok dikkatinizi çekiyorsa bu özellikle geçerlidir.

Biz nasıl fiziksel sesleri almak için fiziksel işitme duyumuzu kullanıyorsak, sözler ve sesler halinde gelen ilahi rehberliği almak için de ruhsal işitme duyumuzu kullanırız.

Bazı insanların nesnel olarak duyduklarını,yani seslerin dışardan geldiğini ifade etmek gerekir.

Hiç etrafınızda kimse olmamasına rağmen kendi adınızın çağrıldığını duydunuz mu?Bu çağrı sevdiğiniz bir insanın ruhundan veya Dünya üzerinde sizi düşünmekte olan birinden gelmiş olabilir.

Eğer ikincisi olduğunu düşünüyorsanız,bir merhaba demek için bu kişiyi aramaya çalışın.Büyük bir olasılıkla aradığınız kişi az önce sizi düşündüğünü söyleyecektir.


Herkes ilahi rehberliği işitmeye daha da yatkın hale gelebilir. Duruişitinizin yüksekliğini ve berraklığını artırmanın iki yolu onunla ilişkili korkuları bırakmak ve birkaç yöntemi uygulamaktır.

Evinizde, iş yerinizde ve arabanızda yumuşak bir klasik müzik dinlemek duruişiti deneyimlerinizin frekansını ve yüksekliğini artırır. Bu konuda yapılan bazı çalışmalar yumuşak müziğin gerçekliği kanıtlanabilir telepatik deneyimlerin sayısını artırdığını göstermiştir.

¹Ne ilginçtir ki, ünlü “Hallelujah (Allaha şükür) Korosu”nu yazmasına meleklerin yardım ettiğini söyleyen George Frederick Haldel de dahil olmak üzere birçok klasik besteci spiritüel bir geçmişe sahiptir.

“Dört Mevsim Suiti”ni besteleyen Antonio Vivaldi ise kimsesiz çocuklara müzik dersleri veren bir rahipti.

Müzik duruişiti ilahi rehberliği ile sıkı bir bağa sahiptir. Birçok kişi göklerden gelen semavi müziğin sesiyle uyanmıştır. Bu kısa fakat güçlü ve güzel bir müziktir.

Belki ölümden dönen birçok kişinin işittiğini bildirdiği müzik de bu semavi âlemin müziğidir.

Her durumda, bu bedensiz müzik bir hoşgeldin sesidir ve meleklerin yakınızda bulunduklarını gösteren bir işarettir.

Fiziksel seslere daha çok dikkat ederek ruhsal kulağınızı duruişiti ilahi rehberliğinin daha çok örneğini yakalayacak şekilde uyumlayabilirsiniz.

Sizi sürekli olarak kuşatan, geriden gelen sübtil seslere, örneğin konuşmalar ve mekanik sesler gibi insan yapımı seslere ve rüzgarın, kuşların ve yağmurun sesi gibi doğanın seslerine kulak verin.

Ayrıca müzikte, alçak perde ve ritm gibi ses kalıplarına dikkat edin. Biz, çoğunlukla, meleklerin seslerini duymadığımız gibi bu sesleri de duymayız. Kulaklarınızı sübtil fiziksel seslere odaklayarak, sübtil meleksi sesleri de daha kolayca duyabilirsiniz.

Duruişitiye verilcek en güzel örnek,zihnimizde bir şarkının çalmakta olduğunu düşünmenizdir.Bir dakika durun ve bunun hangi şarkı olduğunu aklınıza not edin.

Şarkının sözlerine dikkat edin,çünkü genellikle orada size veya yardıma ihtiyaç duyan bir yakınınıza cesaret verecek ya da tavsiyede buluncak bir mesaj gizlidir.

İnsanlar için telefonda okuma yaptığımda,karşımdakilerin sesleri ile bana ulaşan enerjiye uyum sağlayabilmek için,sezgisel bilgi toplamanın güçlü bir aracı olan duruişiti yeteneğimi kullanırım.Bir dahaki sefer biriyle telefonla konuşurken gözlerinizi kapayın ve hattın diğer ucundaki sesi gerçekten dinlemeye çalışın.

Sezgilerinizin bilinçli tepkilerinize yön verebilmesi için karşınızdakinin ses tonunun ve kelimelerinin bütünlüğüyle kendi alanınıza girmesine izin verin.

Yaptığınız sohbetle ilgisi olmayan renkler,görüntüler ve hatta duygularla karşılaşabilirsiniz.Bu yüzden yanlızca kullaklarınızla değil,sezgilerinizle dinleyin.

Bu yeteneğe boğazınızdaki algı bölgesi (boğaz çakrası) yoluyla erişilebilir ve duruişiti yeteneğine sahip olanlar psişik dinleme güçlerini bedenlerinin bu bölgesine odaklanarak arttırabilirler.

Duruişiti Yeteneğinin Belirtileri
Sesli düşünmektense her zaman kafanızın içinde düşünmeyi mi tercih ediyosunuz?

Biri yalan söylediği zaman bunu anlayabilir misiniz?

Gürültülü mekanlara ilgi duyar mısınız?

Hangi işle uğraşırsanız uğraşın arka planda hep müzik mi çalmaktadır?

Hiç başkalarının düşüncelerini duyduğunuz oldu mu?

Duru işiti sık sık duyduğumuz o fısıltıdır,pek çoğumuzun yeterince dinlemediği ve sonunda pişman olduğu ses.

Duruişiti yeteneğinizin geliştirmenin birinci aşaması psişik bilgileri gündelik düşüncelerinizden ve zihninizdeki gürültüden ayırt etmeyi öğrenmektir.

Bunu yapabilmek için duruişiti yeteneğinizle bol bol çalışma yapmalısınız.Zaman içinde içsel sesiniz yoluylaaldığınız bilgiler size akmaya başlayacak ve daha keskin bir açıklığa kavuşacaktır.Eğer olumsuz bilgiler alıyorsanız,bunlar muhtemelen kendi zihninizin müdehalelerinden kaynaklanmaktadır.

Böyle bir durumda yolunuza devam etmeden önce ilgilenmeniz gereken duygusal ya da psikolojik sorunlar olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Psişik çalışmalara henüz başlamış insanlara verdiğim önemli bir tavsiye şudur:Psişik veri elde etmekte olduğunuza inandığınız zaman geri çekilin ve kendinize şöyle sorun:

"Bu bilgi bana mı geliyor,yoksa benden mi geliyor?"

Böylece psişik gelişiminizi dengeli biçimde sürdürmeniz ve her zaman için öznel kalmanız kolaylaşacaktır.

Gelişme kaydettikçe yaşamınızın pek çok alanında size yardımcı olması için psişik duyma yeteneğinize başvurabilirsiniz.


(John Holland'ın Ruhun Gücü ve

Doreen Virtue 'nin İlahi Rehberlik adlı eserinden alıntılardır)

Derleyen : Hülya Tokdemir Reis

Views: 1590

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service