Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

Sevgililer,

Bir ruhun, O’nunla birlik şuuruna nasıl vardığı asla mühim değildir; mühim olan, onun bu şuura, bu uyanıklığa varmasıdır. Bu zaman, birçok varlığın (ruhun), uykularından uyanmaya ve ışığı görmeye başladıkları zamandır. Bu aheste ve nazik bir oluşumdur. Kelebeğin kozasından çıkışı nazik bir iştir, civcivin, onu kapalı tutan kabuğu çatlatışı ince ve nazik bir harekettir. Tohumun, dış kabuğunu atması ve toprağın karanlığından muhteşem ışığa çıkması nazik ve yumuşak bir hareketle olur. Bu zamanda bir çok ruhlar karanlıktan çıkarak ışığa giriyorlar. Ve bu vetire bu çağda meydana geldiği içindir ki, büyük kargaşalık, yılgınlık ve şaşkınlık manzaraları görülüyor.


Ruhlar karanlıkta bulunurlarken çok yalnızdırlar. Mesela, bir paket dolusu tohum ektiğinizi düşünün. Her tohum, filizlenmesi ve büyümeye başlaması için gerekli vakit gelinceye kadar toprak altında tek başına yatar. Toprağın üstünde belirdiği zaman, fark eder ki artık yalnız değil, fakat kendisine çok benzeyen (başka) tohumlarla çevrilmiş halde, ve ondan itibaren, birlikte ilerlemeye ve yükselmeye, güzellik ve bereket içinde büyümeye devam ederler. Bir ruhun doğması ve büyümesi de böyledir. O, karanlıkta uyurken yalnızdır. Işığa gözlerini açtığı zaman ise artık yalnız olmadığını, etrafının, aynı zihinde birçok başkaları ile dolu olduğunu, ışıkta birleştikleri zaman hep birlikte daha kuvvetli olduklarını ve kendilerindeki bütün gücü ve ihtişamı gösterebildiklerini fark eder.


Bir uçtan bir uca bütün dünyadaki birçok ışık merkezlerinde olup giden budur. Benzer zihinlere sahip kimseler bir araya çekiliyorlar. Işıkta birleşiyorlar ve ışık ve kuvvet santralı haline geliyorlar. Her ışık merkezinde de öylece, zihnen birbirlerine benzeyenler bir araya çekilip toplanacaklar. İşte her bir ışık merkezinin, bu zamanda kendi spesifik fonksiyonunu ve işini, bir diğerinin müdahalesinden ve tenkidinden hür olarak, yapması, bunun için o kadar hayati bir önem taşımaktadır. Bir tanesinin işi bir diğerinkinden büsbütün başka olabilir. Bu çok lüzumludur, çünkü, bu çok çeşitli parçalar muhteşem bir bütün meydana getirir ve her parça, her merkez farklı olmakla beraber, hepsi, kendilerine mahsus olan o çeşitli rolleri kendilerine göre oynarken, çeşitlilik içindeki birliği bulacaklar ve ışık artacak, karanlıkları kovacak. Bundan dolayı, her ışık merkezi, büyük plan içindeki kendi yerini bulsun, aynı hat üzerinde fonksiyon yapacak olanları kendine çeksin ve birlik ve anlayışta kuvvetlensin. Işık, hepsini kendi çeşitli sahalarında aydınlatsın, böylece, bütün dünyanın üzerinde muazzam bir ışık ağı örsün.


( Eileen Caddy)

Findhorn tebliğlerinden

Views: 143

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by DERYA KİP on May 31, 2015 at 11:17am

Çeşitlilik içindeki BİR'liği bulmaktır IŞIĞI güçlendirecek olan. IŞIK ve SEVGİ içinde olalım, hep BİRLİKTE...

Teşekkürler sevgili Commander, IŞIK ve SEVGİYLE...

Comment by SERAP ŞENEL on January 2, 2011 at 7:39pm
Şükürler olsun , yalnızlık bazen iyi hissettiriyor bazende neden yalnızım diye sorgulama yapıyorum.Aslında her zaman bir sukunet ve bir huzur var...ara ara ego devreye giriyor bunun şimdi daha fazla ayırdındayım.Harika bir yazıydı benim için çok ama çok teşekkürler David.TNA TV proğramını dört gözle bekliyorum. SEVGİ VE IŞIĞIN HER AN SENİNLE OLSUN.
Comment by Ali Omur on December 16, 2010 at 9:59am

Dünya üzerindeki ruhsal uyanışın farklı farklı odaklarada, eşzamanlı olarak başladığını ve her bir odağın yolu farklı olsada sonuçta BİRliğe/IŞIKa giden yolun çeşitli olmasının olağan olduğunu, bunların birbirinden etkilenmeden/etkilemeden hür olarak yoluna devam etmesinin, GEÇİŞin/HASATın o kadar daha fazla pozitif yoğunlukta olamsına hayati bir önem taşıdığını belirtir insanlara DOĞRU YOLu gösteren bir celse yazısı; ne güzel...

Şükürler Olsun Rabbim.. Tüm bu muhteşemlik için...

Comment by Canan on December 15, 2010 at 9:36pm

çok teşekkürler

Comment by Serpil Akalin on December 15, 2010 at 5:17pm

Birlige giden yolda  farkliligin onemini ve fonksiyonunu anlatan cok guzel bir teblig!..Cok tesekkurler ve sevgiler David!..

Comment by Tülay Mutlu on December 15, 2010 at 5:16pm

Işıkta buluşmak dileklerimle. Teşekkürler...

Comment by linda on December 15, 2010 at 4:43pm

butun varliklarin isigini bulmasi  ve ona sahip cikmasi dilegiyle

  sevgi ve isikla kalalim yalniz degiliz

Comment by Horus on December 15, 2010 at 4:38pm

Sonsuz Teşekkürler, Sevgili Commender

Sevgi ve Işıkla

Horus

Comment by Deniz Şiva Oflaz on December 15, 2010 at 3:57pm

Sonsuz sevgimle. İşıkta buluşalım <3<3

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service