Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

Metapsikolog David Doğan Beyo ile Söyleşi -VI-

Metapsikolog David Doğan Beyo ile Söyleşi

 

-VI-

 

 

F : Birçok insanın ne olduğunu bilmediği, hatta varlığına inanmadığı bir dalda uzmanlık geliştirdiniz, bu konuda neler söylemek istersiniz ? Metapsikoloji yi herkesin anlayacabileceği bir dille açıklayabilir misiniz ?

 

D : Evet güzel oldu buradan bir çağrıda bulunalım. Ne zaman nerede çağırsınlar gelirim. İsterlerse 100 bilimadamı, prof aynı anda otursun karşıma, hodri meydan. Yanlız çakma prof ( şu an sürüyle var ülkemizde) ve seviyesiz, dengesiz adamlar olmayacak. Tek bir şartım var; seviyeli ve saygılı bir iletişim. İsterlerse saatlerce, günlerce konuşalım, tartışalım.  

 

Metapsikoloji; modern psikolojinin ve psikiyatrinin özü, temeli ve geleceğidir. Ve bir bilim dalı olarak kabul edilmesi gereken bir ilim alanıdır. Bunu bilimsel olarak, noter huzurunda, yüzlerce sayfalık bilimsel veri ile, her boyutuyla kanıtlayabilirim.

 

Ben işimi çok iyi bilen ve sağlam temeller üzerine oturtan bir insanım. Bu konuda da çok iddialıyım. Günümüz psikolojisi ve psikiyatrisi, insanı tam ve objektif  bir şekilde gözlemleyemediğini, anlayamadığını ve sağlıklı teşhisler koyamadığını artık fark etmeli.

 

Ruhun, enerji bedeninin, ruhsal anatominin ve bunun gibi bir çok insanı insan yapan, bilimsel olarak da artık kanıtlanmış olan bir çok gerçekliğin ve boyutun bilgisi ve farkındalığı olmadan, insan tam ve bütün olarak incelenemez ve anlaşılamaz. Burada, benim de sevdiğim ve kendilerini takdir ettiğim, sadece okulda öğrendikleri kısıtlı, yarım ve dogmatik bilgiler ile kalmayarak, kendini sürekli geliştiren, sınırlı sayıda olan değerli hocaları, psikolog ve psikiyatrları tenzih ederek tüm bunları söylediğimi de belirtmek isterim.

 

Metapsikoloji; insan psikolojisinin, metafiziksel kökleri ve yapısı olduğunu bilimsel olarak ortaya koyan, gösteren ve açığa çıkartan bir bilim dalı ve ilim alanıdır. İnsanın; ruh, beden ve zihinin bütünlüğünden oluştuğunu kabul eden ve 4 vehçe ve bedeni ile; fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenleri ile psikojojik olarak bir bütün olarak incelenmesi gereken bir varlık olduğunu ortaya koyar.

 

Ruhun varlığını kabul etmeden, insanın ruhsal bir varlık olduğunu, enerji bedenine sahip bir varlık olduğunu, ruhsal ve enerjetik yapısının direkt olarak psikolojisi ile bağlantılı olduğunu görmeden ve fark etmeden bir insanı psikolojik ve psikiyatrik olarak sağlıklı bir şekilde incelemek ve insan üzerine kanaat getirmek mümkün değildir.

 

Şu an dünya üzerinde bu konuda bana herhangi bir diploma verebilme kapasitesine, bilgisine, yeterliliğine ve yetkisine sahip hiçbir kurum ve oluşum bulunmamaktadır.

 

İnsallah bizler, geleceğin sağlıklı ve hakiki insan psikolojisi bilimini ve ilimini çoğunluk tarafından algılanabilir, görülebilir ve kabul edilebilir bir hale getireceğiz.

 

F : İnsanlarla birebir Metapsikoloji seanslarınızı ve ilk çalışmalarınızı ne zaman yapmaya başladınız?

 

D : 10 seneyi aşkın bir süredir birebir terapilerimiz devam ediyor. Hep kendime şunu dedim, kendini insanlara profesyonel anlamda yardımcı olmaya hazır hissettigim an, bu sorumluluğu hakkı ile yerine getirebileceğim an başlayacağım terapilerimi yapmaya ve öyle de oldu. Bu çalışmaların sonucunda yaşamları hızla olumlu manalarda değişen ve varlıkları çiçek açan, ışıldamaya başlayan 100lerce danışanımı gördükçe de bu benim için yaptığım çalışmaların yararının en büyük göstergesi oldu. Benim içimdeki yaşama aşkını tutuşturan ve alevlendiren en önemli şey de bu; insanlara yardımcı olma, yaşamlarında olumlu manada katkı sağlayabilme ve onlara faydalı olma isteği ve aşkıdır. En ufağından en büyüğüne, birisine bir katkım dokunduğunu gözlemlediğim an tarifi zor bir mutluluk açığa çıkıyor varlığımda.

 

Bende hiç durmuyorum ve sürekli kendimi geliştiriyorum. Bu da hiç durmayan bir pınar gibi yeni ve taze şeyleri insanlarla paylaşabilmemi sağlıyor.

 

F : Bir seansınız ne kadar sürüyor ?

 

D : Bir seansımızın süresi 5 saattir. Böyle bir çalışmaya katılmak isteyenlerin 5 saatlik bir zaman dilimini kendilerine ayırmaları gerekiyor.

 

F : 5 saatlik bir çalışmada kısaca bize neler olduğunu anlatabilir misiniz?

 

D : Öncelikle birbirimizi tanımaya başlarız. Hepimizin varlıklarında bilinçüstünü ve bilinçaltını oluşturan kemikleşmiş zihinsel yapılar ve mekanizmalar var. Icebergin bir görünen tarafı; üstü ve yüzeyde görünür olmayan tarafı; altı var. Icebergin üstünde görünenler mutlaka altta bilinçaltında birşeylere tekabül ediyor. Birlikte tüm bunları keşfedip şifalanması gereken ne var ise şifalandırma yolculuğuna çıkıyoruz. İlk seanslarda terapiye gelen arkadaşla, 4 bedende kendi varlığının durumunu görebilmesini ve farkedebilmesini sağlayan psikolojik bir check-up sürecini gerçekleştiririz. Bazen o kadar çok problem ve problemli bölge bir arada olabiliyor ki, bu check-up süreci birkaç çalışmada tamamlanabiliyor.

 

F : Psikolojik check-up ne demektir?

 

D : Psikolojik check-up, varlığın; fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenleri üzerine genel bir kontrol ve tespit çalışmasıdır. Bu tespit; çalışmaya gelen varlığa en ince detaylarına kadar anlatılarak, onun da durumunun ve bu durumun nelerden kaynaklandığının farkındalığına erişmesi sağlanarak yapılır. Ve açığa çıkan mevcut duruma göre çalışmaların akışı ve gidişatı şekillenmeye başlar.

 

F : Size çalışmaya gelen biri kaç seans gelmeli ?

 

D : Bu tamamiyle kişiden kişiye göre değişen bir durum. Kimi danışanlarımla 50x5 saatlik yıllara yayılan ve devam eden terapi ve çalışma süreçlerimiz var. Gelişim sonsuz. Kimileri de 1 kere gelir, ona uymaz, sevmez, ya da kaçar...

 

F : Sizden mi kaçıyor?

 

D : Valla olabilir, herkes herkesi sevecek diye birşey yok. Ancak genel olarak gözlemim şu; insanlar aslında kendileri ile yüzleşmekten korkuyor ve benden değil, kendilerinden kaçıyorlar.

 

İnsanın kendi ile yüzleşmesi ciddi bir cesaret ve ceht isteyen bir süreçtir.

 

Ben yapı olarak keskin, net ve açık ifade ederim herşeyi. Moda oldu hadi biz de bu konularla ilgilenelim, zamanımızı böyle geçirelim tarzı insanlara sert çarparım. Oyalanmaca ve eğlence peşinde koşanlara sürüyle eğitim ve kurs var şu an etrafta. Ben işimi çok ciddiye alan bir insanım. Ciddiyet görmediğim zaman da o insanla çalışmalara devam etmem. Çünki yaptığım çalışmalar iş olarak gördüğüm bir şey değil. Bu benim yaşam yolum, davam ve hakikatimdir. Lütfen bana sertifika, mertebe ve çerçeve peşinde olanlar gelmesin, tüm çerçevelerinden özgürleşme niyetinde olanlar gelsin.

 

F : Size ulaşmak isteyenler nasıl ulaşabilirler ?

 

D : Telefon numaram belli, çekinmeden herkes arayabilir ya da mesaj bırakabilir.

Bana mail yolu ile de ulaşabilirler. Benim bir prensibim var, bana mesaj yazanları asla cevapsız bırakmam, bazen 1 gecede 50 kişiye cevap yazdığım dönemler de oluyor. O yüzden hemen bir cevap veremezsem yoğunluktan dolayı olduğunu bilsinler ve mazur görsünler.

 

Terapi ve çalışmalarımla ile ilgili telefonla bana ulaşmaları daha efektif oluyor, bir de en az iki hafta önceden çalışmalar için randevu alınması gerektiğini de belirtmek isterim. Çalışma öncesi ön görüşme yapmak isteyen arkadaşlar ile de skype üzerinden 20dklık görüntülü bir görüşme de yapabiliyoruz. Öngürüşme taleplerini de bana bildirdiklerinde uygun bir gün ve saat için randevu alabilirler.

 

Malum İstanbul çok büyük ve 5 saatlik çalışma gidiş dönüş yolu da var, gelenler geliyor, ancak zorluk çekenler de olabiliyor, bu yüzden çalışmalarımızı skype üzerinden de yapmaya başladık, çalışmalarımı Türkçe ve İngilizce dillerinde yapabiliyorum, şu an dünyanın çeşitli yerlerinden skype ile bağlanarak çalışma yaptığımız arkadaşlar da var, birşey değişmiyor, sanki aynı masada oturuyormuş gibi, çalışmalar aynı yüz yüzeymiş gibi gerçekleşiyor...

 

F : Son olarak söylemek istediğiniz şeyler var mı ?

 

D : Bu söyleşilere devam edeceğiz, ancak şu an bir ara veriyoruz. Aynı bu söyleşilerde olduğu gibi arkadaşlarımızdan, okurlarımızdan sorular bekliyorum. Her hafta sizlerden gelecek olan sorulardan 1 tanesine uzun bir makale formatında cevap yazıp sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sorularınızı david_beyo@hotmail.com adresine bekliyorum...

 

 

08.05.2016 

 

David Doğan Beyo & Eylem Filiz Koç

***

Metapsikolog David Doğan Beyo ile Söyleşi -I-

http://lovepeaceandharmony.org/profiles/blogs/metapsikolog-david-do...
***
Metapsikolog David Doğan Beyo ile Söyleşi -II-

http://lovepeaceandharmony.org/profiles/blogs/metapsikolog-david-do...

***

Metapsikolog David Doğan Beyo ile Söyleşi -III-

http://lovepeaceandharmony.org/profiles/blogs/metapsikolog-david-dogan-beyo-ile-soylesi-iii
***

Metapsikolog David Doğan Beyo ile Söyleşi -IV-

http://lovepeaceandharmony.org/profiles/blogs/metapsikolog-david-do...

***

Metapsikolog David Doğan Beyo ile Söyleşi -V-

http://lovepeaceandharmony.org/profiles/blogs/metapsikolog-david-do...

Views: 294

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by Eylem Filiz Beyo on June 2, 2016 at 2:32pm

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service