Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞


Sevgi bütün güçlerin en büyüğüdür. O sevgidir ki, her şeyi verir, fakat karşılığında bir şey istemez. Bu tip sevgi; hür, serbest ve hodbin olmayan cinstendir. İşte bu yüzden onun titreşimleri serbestçe uzaklara kadar çekilir. Bu tip bir kişilik, size sadece yüksek kozmik varlıkları çekmekle kalmayacak aynı zamanda yüksek dünya varlıklarını da cezbedecektir. «Yüksek» kelimesiyle bütün plânetlerde mevcut tekâmülü kasdediyorum. İlerleyenin sevinmeye hakkı vardır. Dalgalarla kabarık bir deniz sonradan alçalıp, durulacaktır. Azgın fırtınada sağa sola vuran dümensiz gemi o zaman, sâkin sularda seyretmekte olacaktır. Amaçlı bir hayat yaşadığınız sürece bundan biz hem de direkt olarak, fizikî bir şekilde etkileniriz. O zaman sizin gelişmenizi engelleyecek bakışlardan da kurtulmanın yolunu bulursunuz. Bir insan bencillikten ne kadar uzaklaşırsa o kadar hızlı ilerleme kaydeder. Kalbiniz ne kadar sevgiyle doluysa o kadar çok bilgi alabilirsiniz. Böylece çok geçmeden bu kadar sıkı çalışmaya mecbur olmadığınızı anlarsınız. Kapı yavaş yavaş açılacak ve bilgi ışıldamaya başlayacaktır.

En önemlisi düşünceleri Tanrı'ya dönük tutmak ve devamlı sevgi yayımı yapmaktır. Karanlık güçler en ufak fırsattan ve ümitsizlik anlarından istifade ederler, fakat düşünceleriniz devamlı olarak bu ışığa dönük olduğu sürece karanlık güçlerin size karşı bir tesiri olamayacaktır. En önemlisi budur çünkü gerek dünya gerekse evrende çok acayip şeyler olmaktadır.

Yerine sevgiyi getirmeye çalışarak kinlerinizi öldürmek için gayret sarfediniz. Spiritüel sevgi şahsî olmayan, her şeye dönük bir sevgidir. O, güzel bir çiçeği sevmeye benzer. Kalbe yerleştirilen sevgi, sonsuzlara yansıdıktan sonra tekrar sahibine döner. Ruhu, zihni ve bedeni ısıtan, sevgidir. Daima sevgiyi düşün ve hisset. Sevgi bir kimsenin gelişimi için engel teşkil eden düşünceleri zihinden siler süpürür.

Tanrı’yı sevmek bütün kuvvetlerin özüdür. Ne kadar saf sevgi neşrederseniz, o kadar çok kendi gelişmeniz için yansıma alırsınız. Sevgi, bir yandan insan için karanlık yollara, ışıktan abideler dikmeye çalışırken bir yandan nefret, her şeyi yıkmaktadır. Nefret bulunan yerde, daha çok ıstırap verici bir durum mevcuttur. Bunu uyanık ruhlar bilmektedir. Kapı yavaş yavaş aralandıkça, fert kendi sorularının cevaplarını da vermeye başlayacaktır. Kapı ne kadar açıksa, o kadar çok aydınlık gelecek ve arayanlar sorularına cevap bulacaktır.

Sevgi en üstün güçtür. Eskiler bunu çok önceleri anlamışlardır, onlar sevgide inanılmayacak derecede bilgiye rastladılar. İşin kötü tarafı bugün siz dünyalılar bu güçlü kuvvetin anlamını yitirmiş durumdasınız. Sevgi kâfi derecede kuvvetli bir şekilde ifade olunamaz ancak duyulabilir. Sevgiyi düşüne düşüne o, büyüyecek ve bedeni içerden aydınlatmaya başlayacaktır.

Sevgi her şeyin en büyüğüdür. Hiç bir plânette sevgi kadar güzel bir şey yoktur. O, bencil olmayan bir kaynaktan çıktığı zaman aydınlanan bir ruhun şarkısıdır. Bütün yaşayan canlılar bu büyük, göze görünmez gücün tezahürlerinden ibarettir.

Amona (Kozmik Öğretmen)

Views: 166

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by Selin on September 30, 2009 at 10:30pm
cok tesekkurler

sonsuz sevgıyle
selın
Comment by sekura on September 21, 2009 at 10:14pm
Güzel paylaşım için teşekkürler.
Comment by SERAP ŞENEL on September 18, 2009 at 12:19pm
Sevglili ışık dostlarAmona ,Şule ve Belma harikasınız..... Yazıyı bütünleştirmiş ve gerçekte olması gerektiği gibi
tamamlamışsınız.Çok teşekkürler.... Daima sevgide ve sağlıklı kalmanız dileklerimle....Işığınız ve yüreğinizdeki sevgi
sonsuza kadar sürekli çoğalarak ve güçlenerek parlasın...Amin
Comment by ♥ AyhaN AslaN ♥ on September 18, 2009 at 3:13am
çok güzel bir yazı teşekkürler :)
Comment by Belma Semra on September 17, 2009 at 2:47pm
Sevgili ŞULE BEKTAŞ,sevgi ve saygıya amonadan daha sağlıklı ve bilge bakışın için kutluyorum.Benim ilavem de şu olacak,KENDİNİ SEVMEYEN kimseyi gerçek anlamda sevemez.,Koşulsuz sevgi,karşılıksız vermek diye istismarlara açık olmamak ta kendine sevgi ve saygı gerektiriyor.Vereceklerimizi de gerçekçi bakışla seçmek suretiyle bagimli insanlar yaratmamaliyız.Yeni dünya düzeni ve 5.boyut bizlerden kendimizi severek,kimseye dayanmamak üzere büyümemizi ,Şems gibi ölesiye değil yaşayıp yaşatarak sevmemizi bekliyor ,eski kalıplar artık bırakılmalı,öncelikle kendimize sonra başkalarına dürüst ve şeffaf olmalıyız ,kuantum sıçramalarımızı gecikmeden yapmalıyız diye düşünüyorum.Bu arada atomun açılımına dikkat ediniz ,hayat ağacının aynısı..Ayrıca kabala almak kabul etmek demek,kendimizi önce olduğumuz gibi tam ve mükemmel görüp kabul edelimki başkalarına sağlıklı bakışlar atabilelim.Eğer imkanınız olsa ve de gören gözlerle bakabilseniz arkadaşlar,martıların ayak izleri hayat ağacının birleşimlerinin sembolü şeklindedir.Aydınlanma hayat boyu değişik aşamalarda gerçekleşecek,bitmeyen bir yoldur,ben oldum diyemiyoruz o yüzden,bu gerçeği de iyi bellersek daha saygılı ve bağımsız insanlar oluruz.Yeni dünya düzenini bağımsız,büyümüş,kendi sorumluluğunu taşıyabilen ,seçimlerinin sonuçlarını üstlenebilen insanlar belirleyebileceklerdir diye düşünüyorum. Sevgilerimle..Belma
Comment by şule bektaş on September 17, 2009 at 12:18pm
Sevgiyi çok güzel ifade etmişsiniz.Sevgi bence paralelinde hoşgörüyü, empatiyi, sabrı, kibirsizliği getirir.Hepimizin sevgiyi bir şekilde içimizde hissettiğimizi düşünüyorum.
Ama hiç günlük hayatımızda çevreye yaydığımız sevgi dalgalarını sorguladık mı? Başkalarının haklarına ne ölçüde saygılıyız? Trafikte ilerlerken kurallara uyuyor muyuz? Yoksa içimizdeki tüm hırs ve stresi direksiyona mı yöneltiyoruz? Karşımızdaki insanları dinliyor muyuz?Bize karşı olumsuz bir şey söylediğinde hemen hırslanıp, savunmaya geçerek karşımızdakini ezmeye mi çalışıyoruz, onu yapamazsak arkadan açıklarını kollayarak dedikodusunu mu yapıyoruz, yoksa bir iki saniye düşünüp ne dediğini algılamaya çalışıp, haklısın deme cesaretine mi sahibiz? Haksızsa da bunu nezaketle onu kırmadan yüzüne söyleyebiliyor muyuz? Çocuklarımıza, eşimize, komşularımıza, hayvanlara yaklaşımımız ne kadar sevgi dolu? Büyüklerimize, güçsüzlere karşı ne kadar sabırlı, saygılıyız? Ninelerimiz, dedelerimiz,annelerimiz, babalarımıza davranış şeklimizi çocuklarımız bize uygulasa biz ne kadar hoşnut oluruz? Nefsimize ne kadar bağımlıyız? Yalana ne sıklıkta sığınıyoruz? İşte bunun gibi pek çok basit sorulara verdiğimiz içten cevaplar kendi yaşantımızdaki sevginin yerini belirler. Sevgi emek, özveri ister. Bugünden itibaren hepimiz kendimize bir ayna tutup, içimizdeki potansiyel sevgiyi ortaya çıkaralım mı? Seygiyle kalın,
Şule
Comment by aysun on September 17, 2009 at 11:11am
Paylaşımınız için teşekkür ederiz. En güzel gerçek "sevgi" değilmidir :-)...
Sevgiler,
Aysun
Comment by Tülay Mutlu on September 16, 2009 at 7:12pm
Sevgili Commander,
İlettiğiniz için Siz'e ve Kozmik Öğretmen'e sonsuz teşekkürler.
SEVGİ biriktirmek ve harcamak için en büyük değerdir. Tülay Mutlu

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service