Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

Yeni Çağın Eşiğinde (Findhorn Tebliğlerinden)

Sevgililer,

Kararmış bir dünyada O’nun ışığını ve O’nun sevgisini meşaleler gibi aksettirin.

O’nun ortaya çıkması için siz hazır olduğunuz zaman hiçbir şey saklı kalmayacak. Bir tohumun ekilebilmesi için nasıl önceden toprağın kazılması ve hazır edilmesi gerekirse, sizin de, devirler boyunca gizli kalmış, fakat ŞİMDİ, Yeni Çağ’a doğru ilerleyen insana açıklanması gereken gerçekleri alabilecek duruma gelmeden önce, şuur ve idrakinizin hazırlanması, genişlemesi icap ediyor.

Bu, bir çok hayatlarda sarsıntı ve değişiklikler yaratacak. Bu rahat bir şey olmayacak, çünkü bu elenip ayıklanma sürüp giderken çok kargaşalıklar olacak. Yeni Çağ’a rahatlıkla, zahmetsiz girivereceklerini umanlar görecekler ki iş öyle değil. Siz olacak şeylere uymakla ve onlara karşı direnmemek suretiyle yardımcı olabilir ve onları hızlandırabilirsiniz. Nasıl ki bir doğum esnasında da insan direnmezse, cereyan eden olayın mutlaka olacağını, kestirme yolun mevcut olmadığını ve YENİ’nin gün ışığına çıkmasından önce geçilmesi gereken bütün safhalardan mutlaka geçileceğini bildiğinden, hadiseyi huzur ve sükun içinde kabul ettiği zaman her şey daha kolay ve basit şekilde oluyorsa.

İşte böylece Kozmik Güç halen serbest bırakılmış bulunuyor, ve o her gün daha da kuvvetlenip artıyor. Bu Kozmik Güç tanındığı ve kabul edildiği zaman büyük huzur getirecek, yükseltecek, aydınlatacak ve ilham verecek. Karşı konulduğunda ise, hem fertlerin hayatında, hem dünyanın durumunda kargaşalıklara sebep olacak. Etrafınıza bakın. Her şey tam bir kavga içinde, her memleket şiddetli değişmeler geçirmede… Açıkgözlülük, kıskançlık, nefret ve her çeşit huzursuzluk her yerde şahlanmış halde. İhtiraslar şiddetlenmede.

Kendinizi büyük bir dikkatle gözaltında tutmanız hayati ehemmiyeti haizdir. Reaksiyonlarınıza dikkat edin ve onların sevgi ifade edici, müspet davranışlar olmasını sağlayın. Işık taşıyıcılar olarak yaptığınız işin (hizmetin) farkına varın. Onun önemini idrak edin. Her gün bir araya geldiğiniz, birlikte ışık neşrettiğiniz zaman hayati bir iş yapılmaktadır. Hele siz bunu şuurla yaparsanız, o zaman daha da etkili olur. İyi dileklerle tesirler yayarak geçirdiğiniz zamanı asla boşa harcanmış olarak düşünmeyin. Siz bu işi tek başınıza da her zaman yapabilirsiniz, gündüz veya gece, bu suretle geçirdiğiniz zamanın bir saniyesi bile ziyan olmaz. Gönlünüzden, şuurlu olarak, daima daha çok IŞIK, daima daha çok SEVGİ gönderin. Fertlere, gruplara, memleketlere, dünyaya. Buna İHTİYAÇ büyüktür, öyle ise bu İHTİYACI karşılamak lazım. İşiniz ne olursa olsun, siz bir ferdi, bir memleketi şuurla düşünebilir, ondan haberdar olabilir ve ona Işık ve Sevgi ileten bir kanal olabilirsiniz. O anda ister patates soymakta olun, ister bahçe kazmakta veya yapılması gerekli bin bir işten birini yapmakta olun, siz bir taraftan yine kanal olarak kullanılabilirsiniz. Unutmayın: SİZ günün yirmi dört saatinde vazife başındasınız, şu halde etrafınızdaki bütün ihtiyaçlara karşı hassas ve uyanık olmalısınız. Bir İHTİYAÇ gördüğünüzde ONU CEVAPLANDIRIN!..

O’nun uğrunda, O’nun hatırı için her şeyi yapın ve her şey olun. Karanlık bir dünyada parlayan meşaleler gibi, birçoklarına ümit ve teselli getirmek üzere O’nun ışığını ve O’nun sevgisini aksettirin.

Meş’ale Taşıyanlar

Sizler, meşalelerini ebedi alevden tutuşturmuş olan meşale taşıyıcılar gibisiniz, hiçbir şey ve hiçbir kimse, O’nun için yakılmış bu meşaleleri söndüremez. Yağmur yağabilir, dolu düşebilir, rüzgar esebilir, fakat bir kerre yakılmış olan o meşaleler söndürülemez, çünkü onlar O’nun Ezeli ve Ebedi olan Kozmik Alev’i ile tutuşmuşlardır.

Dünyanın her tarafında kendilerini bulmakta olan bu Işık Kaleleri’ni siz göreceksiniz. Bu Işık Merkezleri’nin kurulması ve onların ilerideki günler için hazır edilmeleri için neden dolayı bu kadar uzun hazırlık devreleri geçirildiğini anlayacaksınız. Onların içine konulan ışınlar derin ve sarsılmaz temellere sahiptir.

Bu ışık Merkezleri daima korunacaktır. Hazır olun. Bu yerler pek çok kimseyi kendilerine çekecekler ve onlar uzaklardan gelecekler. Kapılar onlara kapanmamalıdır. Onlar, sadece sığınmak için değil, fakat vermek için de gelecekler. Her birisinin yapacağı bir katkı var ve onlara da, kendi paylarına düşeni oynamaları için imkan verilmelidir, ne kadar küçük ve dünyevi görünürse görünsün.

Size ne söylediğimi hatırlayın – Işık, Işığı çekecek – öyleyse, bileceksiniz ki, Işığa doğru koşanlar kendileri de Işıktadırlar. Hiç kimse hakkında hüküm vermeyin. “Meyvelerinden onları tanıyacaksınız.” Işığın çocukları bir araya toplanacaklar, onların sevinci büyük olacak, çünkü hepsi O’nun iradesini yerine getirecekler ve hepsi O’nun yolunda yürüyecekler. Kalplerinde ve zihinlerinde huzuru bulacaklar.

Çeviri: Jale Gizer Gürsoy

Views: 312

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

Comment by gizel on August 17, 2008 at 5:36pm
Guzel yazi icin tesekkur ediyorum.
Yazinin son kismindaki:
Işığın çocukları bir araya toplanacaklar
cumlesi, diger gurplar icin oldugu gibi,
genc indigo / kristal oglumuz David Dogan Beyo'nun kurdugu
Love Peace and Harmony sitesi icin de gecerli.
Isigin cocuklari bu sitenin isiginda artarak toplanacaktir.
sevgilerimle
gizel hazan - emekli bilgisayar/yoga/reiki ogretmeni

© 2019   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service